ها یانگ سنگ

comments 0

0 Views

هئو یونگ سنگ   (زاده ۳ نوامبر ۱۹۸۶ – در سئولاست او بازیگر، خواننده، مدل در کره جنوبی است. وی به دلیل خواندن در گروه دابل اس ۵۰۱ شناخته شد. وی فعالیت خوانندگی را به‌طور انفرادی در می ۲۰۱۱ با آلبوم Let it go آغاز کرد و در نوامبر ۲۰۱۱ تئاتر موزیکال سه تفنگدار را بر روی صحنه برد.

یونگ سنگ کارآموز سابق شرکت SM Entertainment که بعداً به شرکت DSP Media پیوست در ۸ جون ۲۰۰۵ به عنوان عضوی از گروه SS۵۰۱ فعالیت خود را آغاز کرد. وی از می تا آگوست ۲۰۰۶ برنامه‌ای رادیویی SS۵۰۱’s Youngstreet را با یکی دیگر از اعضای گروه به نام پارک جونگ مین اجرا می‌کرد.

در آگست ۲۰۰۶ یونگ سنگ به دلیل عمل جراحی حنجره مجبور شد اجرای آن برنامه را به یکی دیگر از اعضای گروه به نام کیم کیو جونگ بسپارد. در سال ۲۰۰۸ با شروع مشغله کاری دو عضو دیگر گروه، پارک جونگ مین و کیم هیون جونگ، یونگ سنگ تصمیم گرفت پروژه گروه SS۵۰۱ را با دو عضو دیگر یعنی کیم هیونگ جون و کیم کیو جونگ به مرحله اجرا در آورد.

آن‌ها آلبوم U R Man را در نوامبر ۲۰۰۸ بیرون دادند و (Because I’m Stupid) موسیقی اصلی سریال پسران برتر از گل، را اجرا نمودند این آهنگ جایزه بهترین آهنگ ماه را از سی و دومین جشنواره Cyworld Digital Music Awards دریافت کرد.

در جون ۲۰۱۰ یونگ سنگ به همراه کیم کیو جونگ در پی عدم تمدید قرارداد با کمپانی DSP Media قرارداد جدید خود را با شرکت B۲M Entertainmen منعقد نمودند.

طی برنامه ریزی‌های انجام شده قرار بود یونگ سنگ اولین اجرای سولوی خود را در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۱۱ انجام دهد اما به دلیل آسیب دیدگی رباط دست راست وی در حین تمرین رقص این برنامه به تاریخ می‌همان سال موکول گشت. مینی آلبوم یونگ سنگ به نام Let it go که خواننده‌های دیگری همچون کیم کیو جونگ و هیونا از گروه دخترانه ۴minute نیز در آن همکاری داشتند در ۱۲ می۲۰۱۱ منتشر شد و در همان هفته اول انتشار رتبه اول را در چارت موسیقی (Gaon Chart)کسب نمود.

Share this page to Telegram

Comments