نگرانی دولت افغانستان از گزینش بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: در یک اعلامیه منتشر شده از سوی ریاست اجرائیه جمهور اسلامی افغانستان آمده است که ، با درک نگرانی عمیق مردم مسلمان کشور و جهان اسلام، تشویش و نگرانی عمیق خود را در رابطه به رسمیت شناختن بیت المقدس و انتقال سفارت ایالات متحدۀ امریکا به این شهر، قبلاً از مجراهای دیپلماتیک به رهبری آن کشور ابراز نموده است.
در این اعلامیه آمده است که؛ «تصمیم اتخاذ شده باعث جریحه دار شدن احساسات تمام مسلمانان جهان گردیده و پروسۀ صلح در خاورمیانه را به مخاطره می اندازد، از این جهت هر اقدام یک جانبه در این خصوص بدون اشتراک فلسطین و راه حل دولت مستقل، به نتیجۀ مثبت و راه حل دایمی منتج نمی گردد».
اعلامیه افزوده است:«حکومت وحدت ملی و مردم مسلمان این سرزمین با سایر مسلمانان جهان خواهان تأمین حقوق حقۀ مردم فلسطین جهت داشتن یک دولت مستقل می باشد».
در اعلامیه ریاست اجرائیه تأکید به عمل امده است که:« بیت المقدس منحیث اولین قبلۀ مسلمانان جهان که برای سایر ادیان نیز دارای اهمیت است و باید موقعیت آن به اساس قوانین بین‌المللی، مصوبات سازمان ملل متحد و خواست میلیون ها مسلمان جهان، تثبیت گردد».
به نوشته اعلامیه طوری که به نظر میرسد در ارتباط به این موضوع خوشبختانه اجماع جهانی وجود دارد که راجع به بیت المقدس یک جانبه تصمیم گرفته شده نمی تواند و در چارچوب عمومی صلح باید به حل دایمی منتج گردد.
حکومت وحدت ملی برای تحقق صلح دایمی و عادلانه در فلسطین در همکاری با جهان اسلام و جامعۀ جهانی در چوکات سازمان همکاری کشورهای اسلامی و ملل متحد از این پروسه به صورت دوام دار حمایت می‌کند.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *