نهاد های امنیتی از تامین کامل انتخابات در سراسر کشور اطمیان میدهند

comments 0

0 Views

هندوکش –کابل : سخنگویان وزارت دفاع و وزارت داخله از تأمین امنیت انتخابات اطمینان داده، می‌گویند که ۷۲ هزار نیروی امنیتی تا چند روز دیگر برای تأمین امنیت انتخابات توظیف می‌شوند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله   در یک نشست مشترک خبری در کابل گفت: “پروسه انتخابات یک پروسه مهم و تاریخی است. وزارت داخله از قبل روی یک پلان جامع برای تأمین امنیت این پروسه کار کرده است”.

وی افزود، پلان امنیتی در سه مرحله، پیش از انتخابات، در جریان انتخابات و بعد از انتخابات ترتیب شده و از شروع کمپاین‌ها تاکنون، امنیت ۱۳۰ تجمع انتخاباتی تأمین شده است.

رحیمی تاکید کرد، برای اولین‌بار در تاریخ افغانستان در نتیجه تلاش‌های نیروهای امنیتی و همکاری مردم، هیچ نوع خلأ امنیتی در برنامه‌های انتخاباتی صورت نگرفته است.

در همین حال روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع در این نشست گفت، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای تأمین امنیت روند انتخابات توظیف و آماده تأمین کامل امنیت انتخابات در سراسر کشور اند.

احمدزی افزود، در هماهنگی نزدیک با کمیسیون مستقل انتخابات، تمام مواد حساس و غیرحساس انتخاباتی به وقت معین به تمام ولایات کشور رسیده و می‌رسد.

سخنگوی وزارت دفاع تاکید کرد: “پیام ما به طالبان این است که خود را به زحمت نکنید، خود را نکشید و راه صلح و زندگی زیر بیرق افغانستان را انتخاب کنید.”

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments