گپ هفته / کشتار شهروندان ملکی (ناتوانی استخبارات متخاصم منطقه در امر رویاروی بانظامیان افغان)

comments 0

0 Views

پس از خروج اکثریت قوت های ناتو و امریکا از افغانستان و به دست گرفتن نبض امنیت کشور توسط نیروهای امنیتی (اردوی ملی، پولیس ملی ، امنیت ملی) چالش ها و فراز و فرود های فراوان تجربه و از سوی این نیروها مدیریت گردید، نیروهای امنیتی با آنکه پس از خروج ده ها هزار قوت های خارجی از کشور خلاء جدی امنیتی که بوجود آمد الی اکنون توانسته اند با پشتکار و پایمردی این درز عمیق ایجاد شده را با تلاش های خستگی ناپذیر مرمت کنند.
هرچند قبل از خروج قوت های امریکا و ناتو از کشور اکثر کارشناسان بدین باور بودند که قوای مسلح افغانستان توان ایستادگی در برابر دستکم ۲۳ گروه تروریستی که در افغانستان فعالیت دارند را نخواهد داشت مگر ایمان راسخ ، عزم متین ، ارادۀ آهنین ، حس میهن دوستی ، و غیرت سربازان متدین وبا ایمان نیروهای امنیتی کشوربا وجود کاستی های لوژستیکی و نبود حمایت هوایی منظم از این آزمون موفق برون آمدند و توان ایستادن و مقابله و شکست تروریستان را در تمامی جبهات جنگی به اثبات رسانیدند .
با تحلیل وضعیت و توجه به شکست های فاحش مخالفین در تمام جبهات رو در رو با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و دادن تلفات سنگین ناگزیر گردیدند تا دست به یک سلسله حملات بزدلانه موتر بم ، انتحاری ، انفجاری و ماین گذاری کنار جاده که در اکثر موارد قربانیان آن را افراد ملکی و بی گناه متحمل گردیدند؛ بزنند.
پرسش من به صفت یک شهروند ملکی که در جو کابل نفس می کشم از طالبان و آنانی که دست به جنایاتی مانند (حملۀ چهارراهی دهمزنگ ، حمله چار راهی ذنبق ، حمله در نماز جنازه که یکی از واجبات اسلام عزیز است و اخیراً حمله به منطقه دهبوری حوزه سوم که قربانیان تمام این حادثات همانا افراد بی گناهی که غرض کسب یک لقمه نان حلال برای خانوادهای شان از صبح تا شام زحمت می کشیدند و عرق می ریختند) میزنند این است که ؛ آیا کشتن افراد بی گناه و ملکی در کتاب خدا و سنت پیغمبر وجود دارد؟ اگر شما خود را مسلمان خطاب می کنید و ادعای مسلمان بودن دارید و راهرو حضرت محمد مصطفی “ص” استید ، آیا در کدام آیت قرآن عظیم الشان و یا در کدام حدیث پیغمبر بزرگوار اسلام دیده اید که انتحار را مشروع دانسته باشد؟ آیا کدام صحابی پیغمبر اسلام عمل انتحار را انجام داده است؟ آیا پیغمبر آخرالزمان “ص” گاهی امر به کشتار افراد ملکی و اسرای جنگی کرده است؟
به جرئت گفته می توانم که پاسخ طالبان و دیگر کسانی که دست به چنین اعمال غیر اسلامی و غیر انسانی میزنند منفی است ؛ زیرا اسلام دین ترحم ، دین برادری ، دین برابری ، دین همدیگرپذیری ، دین صلح و آرامش است اما شما ها که خود را تیکه داران اسلام قلمداد می کنید چرا برعکس این همه خوبی ها عمل می کنید.
از دید من اسلامِ (طالب ، داعش ، شبکۀ حقانی و امثالهم) اسلام ساخته شده توسط باداران این گروهک های جانی است زیرا کتاب خدا ، احادیث و اعمال پیغمبر اسلام تمام این جنایاتی را که تروریستان انجام میدهند به شدت نکوهش نموده و حتا اجرای حملات بالای افراد ملکی غیر مسلمان در اسلام جواز ندارد ، پس شما که خود را پیرو اسلام می دانید چگونه مسلمانانی را که پنج وقت نماز می گذارند و فرامین الله را با اخلاص تمام انجام می دهند به خاک و خون می کشانید؟
شما(کسانی که خون افراد ملکی را می ریزند) در واقع برده های یک مشت پول استید و به فرمایش بیگانگان دست به تخریب ، قتل و دهشت می زنید اما آگاه باشید که مردم متدین افغانستان به شما و باداران تان اجازه نخواهند داد تا مانع خواست های مشروع و استقلالیت فردی آنها شوید.
مردمان کشوری که پوز شوروی سابق را با تمام قدرتش به خاک مالیدند و سبب فروپاشی آن و استقلال ده ها کشور گردید، پس آگاه باشید که روسیه امروزی ، پاکستان ، ایران و اعراب مؤفق نخواهند شد تا با پرورش و همکاری یک مشت خود فروخته و قاتل مانند طالب ها اهداف خود را بالای ملت ما تحمیل کنند. این را هم بدانید روزی که ملت لبزیز گردد و جهات را در مقابل شما مسلمان نماهای از کفر بدتر آغاز نمایند شما را برای ابد مهو و دست حامیان تروریست پرورتان را برای همیش قطع خواهند کرد.
بناءً گفتنی من به صفت یک تبعۀ این خاک به شما مزدورانی که تیشه به ریشه وطن خویش می زنید این است که بیدار شوید، فریب بیگانگان را نخورید ، مردم بیگناه را نکشید ، پل ها ، جاده ها و بند های آبگردان و پایه های برق را به فرمایش بیگانگان منهدم نسازید ! این خانه مشترک تمام افغانهاست پس بیشتر از این خود را بازیچۀ دست این و آن نسازید زیرا جز مردم و کشور خودتان هیچ فرد و یا کشوری به درد شما نمی خورد.
بیائید اسلام واقعی را پیش گیرید از ترور،نفاق، تعصب و تمرد دوری کنید تا رحمت خداوند شامل حال همه گردد ورنه قرار وعده کتاب برحق خداوند (قرانکریم) که در سوره النسأ آیت ۹۳ میفرماید : « وَمَنْ يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا » ترجمه: « کسی که مومنی را عمداً به قتل میرساند پس جزای آن جاودانه در دوزخ بودن است ، غضب و لعنت خداوند بر وی است و آماده شده است بر او عذابی بزرگ».
ساوه

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *