نشت رییس جمهور غنی با وزیر معارف و بحث روی وضعیت معارف در کشور

comments 0

75 Views

هندوکش-کابل : رییس‌جمهور غنی می‌گوید که شکایات مردم در خصوص معارف تا هنوز حل نگردیده و همچنان مشکلات تشکیلاتی در این وزارت وجود دارد و به استخدام معلمین حرفه‌ای توجه نشده است.

در یک خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است که محمد اشرف غنی   در نشستی وضعیت عمومی وزارت معارف به ویژه راه‌های بلند بردن کیفیت معارف را مورد ارزیابی قرار داده و در این نشست، میرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف، گزارش خود را در رابطه به وضعیت عمومی این وزارت، ارایه کرده است.

رییس‌جمهور در این نشست گفته است که کیفیت معارف باید بهبود یابد و بالای آن سرمایه‌گذاری بیشتر صورت گیرد و نیز یک سیستم واحد معلوماتی ایجاد گردد که در آن مکاتب، معلمین و شاگردان راجستر شوند تا یک تصویر واضح از ظرفیت وزارت معارف به میان آید.

او تاکید کرده است که باید پلان‌های واضحی در رابطه به مدیریت مکاتب و متوازن ساختن انکشاف معارف در تمام ولایات روی دست گرفته شود تا در زمینه پلان‌های ملی انکشاف معارف و توسعه آن بیشتر کار صورت گیرد.

به گفته غنی، برای مصرف بودجه و منابع در وزارت معارف، برنامه منظمی وجود ندارد و تورم تشکیلاتی این وزارت باید از بین برود و وضعیت معارف در ولایات بهبود باید.

رییس‌جمهور با بیان این‌که کیفیت نصاب تعلیمی معارف بهتر شود، خاطرنشان کرده است که برنامه منظمی برای مدیریت کتاب‌ها و توزیع آن به تمام مکاتب مرکز و ولایات کشور ایجاد و نقش نظارتی وزارت معارف نیز تقویت شود.

وزارت معارف در حال حاضر ۲۶۴ هزار کارمند به شمول ۲۲۰ هزار معلم دارد.

عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments