ناروی میزبان بعدی مذاکرات بین الافغانی

comments 0

4 Views

هندوکش-اروپا :نماینده ویژه ناروی برای افغانستان می‌گوید که این کشور به همکاری آلمان آماده است از مذاکرات بین‌الافغانی میزبانی کند.

ریاست اجرایی حکومت امروز در یک خبرنامه گفته است که پیر البرت الساس، نماینده خاص ناروی برای افغانستان، این اظهارات را با دیدار داکتر عبدالله عبدالله، با حضور صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه و نمایندگان سفارت‌های ایالات متحده و آلمان بیان کرده است.

ریاست اجرایی افزوده است که در این دیدار آخرین پیش‌رفت‌ها در عرصه صلح و آمادگی ناروی برای میزبانی از مذاکرات بین‌الافغانی بررسی شده است.

نماینده نخاص ناروی برای افغانستان تاکید کرده که کشورش آمادگی میزبانی مذاکرات بین‌الافغانی و فراهم‌سازی سهولت‌های لازم برای این مذاکرات را با همکاری آلمان دارد.

الساس همچنان خاطرنشان کرده که کشورش خواهان صلح و ثبات در افغانستان است و در این راستا از هیچ‌نوع تلاشی دریغ نمی‌کند.

رییس اجرایی نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های متحدان افغانستان برای استقرار صلح و ثبات در کشور، از آمادگی ناروی برای میزبانی مذاکرات بین‌الافغانی استقبال کرده است.

این در حالی است که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان به تاریخ ۱۸ اسد به ناروی رفته و گفته بود، ناروی در زمینه‌سازی گفتگوهای صلح دست بالایی دارد و می‌تواند افغانستان را در رسیدن به صلح کمک کند.

محمد حنیف بیدار

Share this page to Telegram

Comments