ناتو حمایت و پشتیبانی شانرا از نیروهای امنیتی افغان تا چهار سال دیگر تمدید می کند

comments 0

4226 Views

هندوکش _ برکسل: ناتو حمایت مالی از نیروهای امنیتی افغانستان را تا چهار سال دیگر تمدید می‌کند
اعضای هیأت صندوق اعتماد ارتش افغانستان که متشکل از کشورهای عضو ناتو هستند، می‌گویند که حمایت مالی ناتو از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تا چهار سال دیگر تمدید می‌شود.
سازمان ناتو شام گذشته دوشنبه، ۲۸ میزان با نشر اعلامیۀ می‌گوید، که اعضای هیأت صندوق اعتماد ارتش افغانستان بر حمایت مالی از ارتش افغانستان تا سال ۲۰۲۱ میلادی و تمدید این حمایت‌ها تا سال ۲۰۲۴ میلادی تأکید کرده‌اند.
به نقل از اعلامیه، ینس استولتنبرگ، دبیر عمومی ناتو در این نشستی که از راه دور برگزار شده بود، اظهار داشته است که دوام حمایت مالی از ارتش افغانستان از ارکان کلیدی تعهدات ناتو برای تأمین امنیت در افغانستان است.
آقای استولتنبرگ می‌افزاید که در پانزده روز گذشته ۳٫۲ میلیارد دالر امریکایی برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان در صندوق اعتماد ارتش این کشور جمع‌آوری شده است و این مسأله نشان‌ دهندۀ دوام تعهدات ناتو برای حمایت از افغانستان است.
گفتنی است که «صندوق اعتماد ارتش افغانستان» یکی از سه مجرای مهم حمایت‌های مالی بین‌المللی از ارتش افغانستان است. این صندوق در سال ۱۳۸۶ خورشیدی تأسیس شد و بخش قابل ملاحظه‌یی از کمک‌ها به ارتش افغانستان از مجرای این صندوق صورت می‌گیرد.
محمد حنیف بیدار

Share this page to Telegram

Comments