مک مستر : امریکا درهر گونه شرایط ، در کنار مردم و حکومت افغانستان است

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل : محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان و مک مستر مشاور امنیت ملی امریکا در یک نشست ویدیویی روی اوضاع جاری افغانستان و منطقه صحبت نمودند.
به گزارش هندوکش، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان دیروز (چهارشنبه 31 جوزا) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که مشاوران امنیت ملی افغانستان و امریکا در رابطه به روزنۀ تازه همکاری‌های دو کشور بحث و تبادل نظر نمودند.
به گفته خبرنامه، آقای مک مستر به حنیف اتمر همتای افغان اش اطمینان داده است که :« دولت امریکا با تعهد و حسن نیت کامل، درهرنوع شرایط، در کنار مردم و حکومت افغانستان ایستاده است».
مشاور امنیت ملی امریکا گفته است: «امریکا متعهد به همکاری‌های دراز مدت با دولت افغانستان است».
هم چنان هردو مقام در مورد فراهم سازی دیدار زود هنگام رهبری امریکا و افغانستان صحبت نموده و به توافقات مفیدی دست یافته اند.
آقای مستر تأکید کرده است که ما بصورت مداوم با رهبری افغانستان در تماس می باشیم تا بتوانیم سلسله‌ی همکاری‌های لازم را برای تأمین امنیت و ثبات در این کشور افزایش دهیم.
بربنیاد خبر نامه مشارو امنیت ملی امریکا گفته است که ما از کوشش های دولت افغانستان در راستای امنیت، حکومتداری خوب، مبارزه برضد فساد اداری، صلح و رشد اقتصادی حمایت می کنیم.
پیش از این جیمز متیس وزیر دفاع امریکا اعلام کرده بود که احتمال دارد به تعداد 4000سرباز دیگر را غرض مشوره دهی به نظامیان افغان و اجرای حملات هوایی به این کشور بفرستد.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *