مولانا عبدالله کمشنر کمیسیون انتخابات اتهامات یوناما را رد کرد

comments 0

3 Views

هندوکش-کابل : در حالیکه در میان کمشنران کمیسیون انتخابات اختلافات به شدت جریان دارد

مولانا محمد عبدالله، عضو کمیسیون مستقل انتخابات متهم به رفتار نا مناسب با یکتن از اعضای کمیسیون انتخابات گردیده است وی ، می‌گوید، مواردی که در رابطه با او از سوی دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان “یوناما” گفته شده، “تهمت” است و این موارد باید پیگیری شوند.

مولانا عبدالله  در واکنش به نامه یوناما به کمیسیون مستقل انتخابات، در یک نشست خبری گفت که مجبور است از طریق مراجع زیربط؛ چه داخلی و چه بین المللی، اقامه دعوا کند که این ادعا علیه او که با تقلب مبارزه می کند، چرا نشر شده است.

این کمیشنر کمیسیون انتخابات از یوناما خواسته به سخنان شبکه های ایجاد شده در داخل این نهاد که به نفع یا ضرر یک کاندید و کاندیدا کار می کند، گوش ندهد.

عبدالله خاطرنشان کرد که در طول هفت ماه هیچ گونه مداخله ای در امور تخلفات و تقلباتی که صورت گرفت و مشاورین و مسوولین “undp” باید از آن نظارت می کردند، نکرده و در برابر همه آنها خاموشی اختیار کرده است.

او تاکید کرد،  شبکه های ایجاد شده در یوناما که چندی قبل در صفحات مجازی همگانی شد، این تهمت ها را ساخته و باید مورد پی گیری قرار گیرد. به گفته او، اگر چنین نشد  خود در رابطه به آن اقدام می کند.

این اظهارات مولانا عبدالله در حالی مطرح شده است که هیات معاونت ملل متحد “یوناما” با ارسال نامه‌ای به حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات، نسبت به رفتار نامناسب مولانا عبدالله، یکی از کمیشنران این کمیسیون تذکر داده است.

در این نامه یوناما نگرانی خود را با رییس کمیسیون مستقل انتخابات ابراز کرده و از این کمیسیون خواسته است تا طبق قوانین انتخابات، در اسرع وقت به گونه جدی به این مسئله رسیدگی کند.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments