منبع: حمله به بند کمال خان در ایران طرح ریزی شده است

comments 0

0 Views

هندوکش – کندهار: حمله روز گذشته ( 13 اسد ) طالبان تروریست بالای بند کمال خان در کندهار به عقب زده شد.
به تازه گی یکی از منابع به رسانه ها فاش کرده است که حمله بالای بند کمال خان در ایران طرح ریزی شده است.
منبع به رسانه ها گفت:« دفتر طالبان در زاهدان می کوشد تا مانند شورای کویته و دفتر مسکو قدرت و نفوذ خود را به استخبارات ایران قوی جلوه دهد ، زیرا در این اواخر طالبان از سوی سه کشور حمایت می شوند و هیچ یک از طرف ها به شورای کویته و شبکه حقانی پاسخگو نیستند و تنها جنگ آنها بر مبنای منافع و تجارت است».
منبع به رسانه ها گفته است:« پس از آن که یک طبعه ایران در شمال کشور به جرم همکاری با طالبان دستگیر گردید ، سپاه پاسداران بخاطر فشار های موجود طالبان را تهدید کرده بود که دفتر زاهدان را بسته می نماید مگر طالبان به آنها تعهد سپردند که خود را از طریق شمال غرض تخریب بند سلما میرسانند و از جانب دیگر جلو پیشرفت کار دو بند آبگردان را در نیمروز و فراه می گیرند».
به گفته منبع ، پس از شکست طالبان در تیوره و فشارهای سپاه پاسداران: « آنها در تلاش جدی حمله بالای بند کمال خان و حمله بالای بند سلما را انجام دادند که در هر دو مورد به شکست مواجه گردیدند».
منبع می افزاید: طالبان قسمی که پاکستان را می بینند با همان دید به ایران نیز می نگرند اما تجربه نشان داده است که سپاه پاسداران هیچگاه از خود گذری و شکیبایی ندارد ، اگر طالبان تحلیل درست در مورد اوضاع سوریه و عراق داشته باشند، هیچگاه با ایران همکار نمیشدند، حرکت کردن با سپاه پاسداران در یک مسیر بسیار دشوار میباشد.
منبع علاوه کرد:« حسن روحانی زیر فشار های شدید قرار دارد ، امروز مراسم تحلیف را اجرا می کند، اما دیروز می خواست به طور پنهانی بالای تأسیسات بند کمال حملاتی را به وسیله طالبان انجام دهد و به این ترتیب نخستین دست آورد خود را بروی استخبارات هم بکشد، اما موفق نشد».
منیع اضافه نمود که در مناطق شمال و غرب، ایران فشارهای خود را افزایش و تلاش دارد تا به وسیله طالبان و بعضی از جنگسالاران جلو اعمار بند ها را بگیرد ، زیرا در حال حاضر یکی از دریاچه هایی سیستان و بلوچستان ایران که از آب دریای هامون هلمند تغذیه می شد خشک گردیده است.
سپوږمۍ ـ پوپلزۍ

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *