منافع مشترک اسلام آباد، پکن و مسکو

comments 0

0 Views

هندوکش- پاکستان: وزیر خارجه پاکستان پس از سفر وزیر دفاع امریکا به این کشور از چرخش سیاست ‌های اسلام آباد از واشنگتن به سمت پکن و مسکو خبر داد.
به اساس گزارش دان نیوز: خواجه آصف وزیر امورخارجه پاکستان با اعلام چرخش سیاست‌ های خارجی کشورش از امریکا به سمت چین ، روسیه و ناکامی غیر مستقیم سفر وزیر دفاع امریکا به کشورش اشاره کرد.
خواجه آصف تصریح کرد؛ سیاست خارجه ما مدت طولانی طبق خواسته های امریکا می چرخید، ولی دیگر زمان آن رسیده است که دست از آنها برداشته و به سمت دوستان جدید خود یعنی چین و روسیه برویم.
وزیر امورخارجه پاکستان افزود، چین همسایه ماست که ارتباط بسیار خوبی با آنها داریم، از سویی دیگر میتوان ارتباط بسیار خوبی با روسیه برقرار کرد و منافع مشترکی با این کشور داشت.
وی گفت، تا زمانی که کشور ما از لحاظ اقتصادی کاملاً مستقل نشود، سیاست ‌های خارجی ما نیز نمی تواند به استقلال دست پیدا کند.
گفتنی است که به تازه گی جیمز متیس وزیر دفاع امریکا به پاکستان سفر کرده بود تا با سیاستمداران این کشور در مورد پالیسی‌ های جدید امریکا در منطقه و مطالبات این کشور سخن بگوید که به نظر میرسد روند موفقیت چندانی در پی نداشته است.
محمد امان دوران

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *