ملاقات ادریس زمان سرپرست وزارت خارجه با سفیر هند در کابل

comments 0

0 Views

هندوکش-کابل :وزارت خارجه افغانستان با نشر خبرنامه‌یی گفته است که ادریس زمان، سرپرست وزارت خارجه با وینی کمار، سفیر هند دیدار و در بارۀ محتوای فلم «پانی‌پت» گفت‌وگو کرده‌اند.

در خبرنامۀ وزارت خارجه آمده است سرپرست این وزارت با سفیر هند پیرامون تقویت روابط دو کشور نیز گفت‌وگو کرده‌اند. اما خبرنامه در بارۀ چگونه‌گی گفت‌وگو در مورد فلم «پانی‌پت» اطلاعات نداده است.

پانی‌پت (خیانت‌بزرگ) داستان لشکرکشی احمدشاه ابدالی، بنیان‌گذار امپراتوری درانی به هند است که در نتیجۀ آن احمدشاه ابدالی، لشکر «مرهته‌ها» را در قرن 18 میلادی شکست داد.

تا کنون تریلر فلم «پانی‌پت» نشر شده و قرار است که این فلم به تاریخ شش ماه دسامبر میلادی نمایش داده شود. نقش احمدشاه ابدالی را در این فلم سنجی‌دات، بازیگر معروف سینمای هند بازی کرده است.

به تصور این که در فلم «پانی‌پت» به احمدشاه ابدالی اهانت شده، واکنش تند شماری از شهروندان افغانستان را به همرا داشته است.

فلم پانی‌پت سوژۀ نشست امروز مجلس نماینده‌گان نیز شد تا جای که یکی از اعضای مجلس هشدار می‌دهد در صورت که در فلم پانی‌پت به احمدشاه ابدالی اهانت شده باشد، به رهبران «مرهته‌ها» توهین خواهد کرد.

تا کنون که فلم «پانی‌پت» نشر نشده و محتوای اصلی آن نیز مشخص نیست، شماری از شهروندان کشور به شمول سیاست‌مداران از هند خواسته‌اند که جلو نشر این فلم را بگیرد.

عبیداردپور

Share this page to Telegram

Comments