مقامات طالبان: ملاامیرخان متقی از پول های بدست آمده دزدی کرده وهمکار سازمان آی اس ای است

comments 0

17 Views

هندوکش- کابل: یک منبع از میان طالبان شورای کویته می گوید، که ملاصدر ابراهیم با تقرری ملا امیرخان متقی مخالفت کرده است و از ملاهبت الله رهبر آن گروه در مورد امیرخان متقی خواستار تحقیق شدند.
منبع با در نظر داشت حساسیت موضوع، نه خواست که نام از وی گرفته شود به آژانس خبرگزاری هندوکش گفته است، ملاصدرابراهیم مسوول کمیسیون نظامی شورای کویته، امیرخان متقی را متهم کرده است که وی با پول های طالبان در پاکستان برای خود جایداد خریداری کرده و بعضی اسناد محرم را این گروه را با آی اس آی شریک نموده است که در این مورد از امیرخان متفی نزد ملاهبت الله شکایت کرده است.
ملاامیرخان متقی در زمان حکومت طالبان یک مدت را به عنوان وزیر اطلاعات فرهنگ و وزیر معارف ایفای وظیفه کرده است. گفته های وجود دارد که نامبرده در میان طالبان یگانه وزیر بود که از موقف نرم و روابط نیک و حسنه با مردم برخودار بود.
متقی در سالهای اخیر حکومت طالبان ریاست کمیسیون مطبوعاتی طالبان را به عهده داشت.
منبع افزود یکتعداد افراد شورای کویته ادعا می کنند که ملا امیر خان متقی یکماه قبل خود سرانه با ملابرادر به قطر سفرکرده بود و پس از مدت کوتاه از طرف ملاهبت الله به صورت عاجل به کویته احضار شد و از همان زمان الی اکنون وظایف اش به حالت تعلیق درآمده است.
همچنان این منبع طالب ادعا می کند که ملا امیرخان متقی به عنوان رئیس کمسیون مطبوعاتی گروه طالبان دستور حمله بالای خبرنگاران را نیز صادر کرده است.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments