مقامات رسمی امریکا: ایران سالانه 700 میلیون دالر به حزب الله کمک میکند// مترجم: جمال اخگر

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: بر اساس بر آورد های ایالات متحده امریکا؛ ایران کمک های سالانه خویش را به حزب الله لبنان به بیشتر از هفت صد میلیون دالر رسانیده است. دریافته های جدید نمایانگر سه چند کمک های قبلی ایران به حزب الله است.

سگل ماندیلکر معین مبارزه علیه حمایت از تروریزم در وزارت خزانه ایالات متحده کمک های ایران به حزب الله لبنان را محکوم نموده است. روز سه شنبه او در جریان ارائه گزارش خویش به بنیاد دفاع از دموکراسی گفته است : کشور ایران در فعالیت های مخالف مقررات جهانی و حمایت از تروریزم دخیل است.

خانم ماندیلکر میگوید: دولت ایران با استفاده از شرکت های معتبر و تهیه اسناد منحرف ساز سلاح ثقیله و کشنده را به تروریزم مهیا میسازد. این معین گفته است؛ ایران اکنون بیشتر از هفتصد میلیون دالر که بیشتر از سه برابر رقم قبلی، کمک دو صد میلیون دالری سالانه ایران به حزب الله بخاطر انجام حملات تروریستی در سوریه پرداخت میشد؛ است.

او ایران را متهم به نقض قوانین منع پولشوئی جهانی نموده و میگوید که بانک مرکزی ایران مستقیماً در مدیریت پولی حمایت از تروریزم نقش ایفاء میکند.

وی از تلاش های مشترک امارات متحده عربی و ایالات متحده امریکا برای شکستن یک شبکه حمایت از هراس افگنان در سوریه ستایش به عمل آورد و افزود امارات متحده عربی این شبکه را شناسائی نموده و آنرا منحدم نمود. او گفت: بانک مرکزی ایران و نیروهای قدس باهم از ضعف سکتور بانکی اعراق بهره برداری می نمایند و اینگونه افراد حزب الله و قدس را در سوریه کمک مالی مینمایند.

او همچنان از حملات سایبری ایران توسط “نهاد مبنا” که هدف آن شامل 22 کشور بشمول جرمنی، ایتالیا و بریتانیا است و همچنین این نهاد هم پیمان آسیایی مان را مانند: چاپان و کوریای جنوبی مورد هدف حملات سایبری قرار داده است.

این سازمان حملات گسترده سایبری را بر سه صد پوهنتون و یک صد چهل و چهار نهاد مقیم ایالات متحده راه اندازی نموده است.

او گفت: خطوط هوائی ایران همه روزه به سوریه جنگجویان را انتقال میدهند، چون معلوم است که کسی به این کشور بخاطر سپری ایام رخصتی سالانه خویش نمیرود.

منبع: دی نشن امارات متحده عربی

Share this page to Telegram

Comments