محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان؛ جهت غمشریکی وارد هسکه مینه شد

comments 0

33 Views

هندوکش _ ننگرهار: به نقل از مقامات محلی در ولایت ننگرهار ، امروز رئیس جمهور محمد اشرف غنی با خانواده های قربانیان حادثه روز جمعه مورخ 26 میزان در ولسوالی هسکه مینه دیدار و ضمن ابراز غم شریکی با آسیب دیده های این رویداد کمک می نماید.
رئیس جمهور غنی را در این سفر، حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی، فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا، امیرخان یار معاون اول ولسی جرگه، اعضای کابینه و شماری از وکلای پارلمان همراهی می کنند.
حادثه 26 میزان در داخل مسجدی محلی در ولسوالی هسکه مینه ننگرهار که در اثر آن 72 تن شهید و 34 تن زخمی شدند با انتقاد های گسترده ملی وجهانی مواجه شده است.
آقای جان بس سفیر ایالات متحده امریکا در کابل در صفحه تویتر خویش نوشته است؛ کشتن ده ها نمازگزار «جنایت جنگی» است. و تمام افغانها حق دارند در فضای امن زندگی وبه گونۀ مشترک عبادت نمایند، وی این بم گذاری را بیرحمانه خوانده و نکوهش کرده است.
ناتو نیز درصفحه تویتر خود اتفاق مسجد هسکه مینه را وحشیانه خوانده ونکوهش کرده است؛ این پیمان همچنان در حساب خویش نوشته است، برای مبارزه علیه هراس افگنی بین المللی در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان می ماند.
از سوی هم در خبرنامۀ سازمان ملل متحد؛ آنتونیو گوترش منشی عمومی این سازمان هم رویداد جمعه در ولسوالی هسکه مینه ننگرهار را تقبیح و گفته است عاملان آن باید پاسخ بدهند.
ناگفته نماند که درولایت ننگرهار هم طالبان وهم گروه هراس افگنی داعش حضور فعال وگسترده دارند.
عمران احمدزی

Share this page to Telegram

Comments