محقق نه نماینده ماست نه سخنان اش به نفع افغانستان است

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: این یک بخش از سخنان کسانی بود که در کابل گرد هم آمده و علیه سخنان محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه که در ایران در جمع رهبران ایرانی نموده بود واکنش نشان دادند.
جمع از برادران هزاره و شیعه که در کابل گرد هم جمع شده بودند با اظهار این که محقق رهبر شان نیست و از آنها نماینده گی نمیکند گفت« محمد محقق با چنین اظهارات به نفرت های مذهبی و افراطیت زمینه سازی میکند».
آنها در شعار هایشان محمد محقق را وابسته به ایران شمرد و گفت نامبرده جهت خوش خدمتی به باداران خارجی خود به سخنان قومی، سمتی، زبانی و نژادی دامن میزند و در شرایط کنونی این گونه فعالیت های به خیر مردم افغانستان نیست.
این در حالی است که معاون دوم ریاست اجرائیه در یک نشستی در ایران کار کرد های آنعده از افغانان را که در بدل پول توسط ایران به جنگ عراق و سوریه فرستاده شده بود ستایش نمود.
او در این نشست نقش سلیمان فرمانده نبرد و گروه فاطمیون در سوریه و عراق را ستایش نموده و گروه فاطمیون را گروه مقدس خطاب کرد.
اعضای گروه فاطمیون یک تعداد افغانهای مظلوم و بیچاره اندکه استخبارات ایران با ارائیه پول و اعطای تابعیت از آنها در جنگ سوریه و عراق علیه داعش استفاده گسترده نموده که نتیجه آن با راه اندازی عملیات گروه داعش بر تکایا و مساجد برادران اهل تشیع در افغانستان محسوس گردید.
محقق و بسیاری از بزرگان اهل تشیع که تمایلات ایرانی دارند همیش در سدد این بودند که در چنین نشست ها منافع ایران را بر منافع افغانستان برتر شمرده و از منافع آنان حمایت کنند.
سپوژمي پوپلزي

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *