لیورپول؛ قهرمان سوپرجام اروپا شد

comments 0

3 Views

هندوکش _ ورزش: چهار شنبه شب تیم های فوتبال لیورپول (فاتح قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان) و چلسی (فاتح لیگ اروپا در فصل 2018-2019) در سوپر جام اروپا در ورزشگاه ودافون در شهر استانبول باهم به میدان رفتند، که این بازی پس از تساوی دو – دو در وقت تعین شده اما در وقت ضربات پنالتی با نتیجه 5 بر 4 به نفع لیورپول به پایان رسید.

این نخستین دیدار در تاریخ رقابت های اروپایی بود که یک داور زن رقابت فوتبال مردان را سوت زد.

نیمه اول بازی با زدن گول اولیویه ژیرو در دقیقه 36 به نفع تیم فوتبال چلسی به پایان رسید. اما در نیمه دوم شاگردان یورگن کلوپ در دقیقه 48 گول خورده را زود جبران نمود.

پس از تساوی بازی، هردو تیم فرصت های خوب را از دست دادند الی پایان دقیقه 90، که کار به وقت های اضافی کشانیده شود، اما در دقیقه 95 سادیومانه دومین گول تیم اش را به ثمر رساند، اما دیر نگذشت که داور نقطه پنالتی را در دروازه لیوپول نشانه گرفت که تا نگرانی های هوادران آبی های لندن توسط جورجینیو بزودترین فرصت در دقیقه 101 برطرف و بازی به تساوی کشانده شد.

در ضربات پنالتی برای لیورپول هریک به ترتیب؛ روبرتو فیرمینو، فابینیو، دیووک اوریگی، ترنت الکساندر آرنولد ومحمد صلاح گولزنی نمودند.

در ضربات پنالتی برای چلسی هریک به ترتیب: جورجینیو، راس بارکلی، میسون مونت و امرسون ضربات شانرا وارد گول زدن اما تامی آبراهام آخرین ضربه چلسی را دقیقا در همان جای زد که در وازه بان لیورپول حضورداشت و از سوی دروازه بان توپ وارده مهار شد. 

سرانجام با این نتیجه؛ لیورپول در تاریخ اش برای چهارمین بار قهرمان سوپرجام اروپا شد. این تیم در طی سالهای 1977،‌ 2001 و 2005 فاتح این جام شده بود.

آرش احساس

Share this page to Telegram

Comments