لوی سارنوالی: حبیب احمدزی تا اکنون هیچ سندی ارائه نکرده است

comments 0

0 Views

هندوکش –کابل : لوی سارنوالی کشور گفته است، که آقای حبیب الله احمدزی، مشاور پیشین ریاست جمهوری تا اکنون هیچ سندی در مورد ادعای فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری به ما ارائه نکرده است.

لوی سارنوالی کشور گفته است، که آقای احمدزی مشاور پیشین ریاست جمهوری تا اکنون هیچی سندی در مورد ادعای فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری به ما ارائه نکرده است و به زودی این ادعا به صورتی علنی پیگیری خواهد شد.

لوی سارنوالی با نشر یک اعلامیه گفته است، بار ها از آقای احمدزی خواسته شده است تا در مورد ادعاهایش به این اداره سند ارائه کند، اما آقای احمدزی تا حالا در این زمینه هیچ اقدامی نکرده است.

در این اعلامیه همچنان آمده است، “پیش از این نیز در نامه های جلبی که عنوانی مراجع امنیتی و کشفی صادر شده بود، از آقای احمدزی خواسته شد که برای اثبات ادعای خود اسناد دست داشته اش را در اختیار هیآت تحقیق قرار بدهد؛ اما تا اکنون از سوی وی اسنادی در این مورد ارائه نشده است.”

لوی سارنوالی تاکید می کند، که پرونده ادعای فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری در حضور علما، رسانه ها، نهادهای مدنی، دیدبان شفافیت و شبکه زنان افغان، به صورت علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این اعلامیه آمده است که از نهاد ها خواسته شده است تا نمایندگان شان را به گونه رسمی در دادستانی کل معرفی کنند.

این در حالی است که دو هفته قبل نیز دادستانی کل کشور از آقای حبیب الله احمدزی خواسته بود تا اسنادی را در مورد ادعای فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری در اختیار این اداره قرار دهد، اما تا حالا هیچ اسنادی از سوی وی در اختیار این اداره قرار داده نشده است.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments