قطع برق کابل اعتراض سفیر آمریکا را برانگیخت

comments 0

17 Views

هندوکش –کابل : برق کابل چند روز قبل قطع شد و ساکنان شهر کابل را در تاریکی فرو برد. با ادامه قطع برق کابل جان بس، سفیر آمریکا در افغانستان نیز اعتراض کرده است.

او در صفحه رسمی توییتر خود نوشته که “می‌شنوم که اداره تدارکات ملی افغانستان اجازه خرید سوخت برای تنها نیروگاه حرارتی کابل را نمی‌دهد، – در حالی که آمریکا و نیروهای حمایت قاطع به رهبری ناتو مشغول کمک به نیروهای امنیتی افغان هستند تا پایه‌ها/دکل‌های تخریب شده برق را ترمیم کنند. آیا این خبر درست است؟”

مایک پمپئو وزیر، خارجه آمریکا نیز گفته که در این روزها مردم افغانستان مجبورند تاریکی و سایر مشکلات را تحمل کنند که نتیجه حمله گروه طالبان بر خط انتقال نیرو است.

او گفته خطوطی که برق را به بیمارستان‌ها، مدارس و خانه‌های شمار زیادی از افغان‌ها در سراسر این کشور منتقل می‌کرد، توسط طالبان قطع شده است.

اداره تدارکات ملی افغانستان در بیانیه‌ای اظهارات سفیر آمریکا را رد کرده و گفته که “تمام خریداری‌های شرکت ملی برق افغانستان مطابق قانون تدارکات به گونه عادی پیش می‌رود و هیچ گونه مانعی در زمینه وجود ندارد.”

این اداره نوشته که صلاحیت خرید سوخت شرکت ملی برق افغانستان چند برابر افزایش یافته و این شرکت حالا می‌تواند بدون طی مراحل روند تدارکاتی “با استفاده از روش منبع واحد از تصدی مواد نفتی سوخت خریدار کند.”

عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments