فواید مرچ سرخ برای سلامتی

comments 0

0 Views

دلیل تند بودن مرچ سرخ
تندی مرچ سرخ معمولاً بر اساس مقیاسی که داروشناس معروف “ویبور اسکاول” در سال ۱۹۱۲ اختراع کرد، محاسبه می گردد. به عنوان مثال مرچ شیرین دارای اسکاول ۰ می باشد، مرچ دلمه ای دارای اسکاول ۵۰۰۰ و اسکاول پودر مرچ سرخ یا سیاه چیزی در حدود ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ تخمین زده می شود. قسمت تند مرچ سرخ را کپساسین (Capsaicin) تشکیل می دهد که دارای فواید بیشماری برای سلامتی است. Capsaicin شامل ماده خام طبیعی vanillylamides می باشد که حاوی اسیدهای monocarboxylicاز زنجیزه های مختلف C-8 تا C-11 می باشد. لازم به ذکر است که این ماده دارای قابلیت چربی زدایی بوده و در برخی از میوه ها یافت می شود که در این میان مرچ سرخ بیشترین میزان آن را به خود اختصاص می دهد.
کاهش لخته شدن خون
اگر از مرچ سرخ به طور مداوم در رژیم غذایی خود استفاده کنید، نه تنها به هضم غذاها کمک کرده اید بلکه ریسک ابتلا به مریضی های قلبی را نیز کاهش داده اید. پیش از این تصور می شد که مرچ سرخ سبب وخیم تر کردن زخم معده می شود، اما این ترس با توجه به تحقیقات گسترده ای که انجام پذیرفت از میان رفت و پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که مرچ به دلیل دارا بودن کپسیکم (capsicum) می تواند از ایجاد لخته های خونی خطرناک نیز جلوگیری بعمل آورد. همچنین محققان در حال بررسی خواص ضد درد آن به منظور ساخت داروهای مسکن نیز هستند.
آخرین تحقیقاتی که در تایلند انجام گرفت نشان می داد افرادی که از مقادیر زیادی مرچ سرخ در رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کنند، کمتر به بیماری انسداد شریان های خونی مبتلا می شوند. محققان سپس تاریخچه پزشکی ساکنان کشورهایی را که معمولاًً از غذاهای تند مصرف می کردند را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که ریسک ابتلا به بیماری انسداد رگهایی خونی در افرادی که به طور مداوم از مرچ استفاده می کنند به مراتب کمتر از سایرین می باشد.
تسکین درد
علاوه بر توانایی جلوگیری از انسداد شریانهای خونی، محققان به این نتیجه رسیدند که کرم های موضعی که شامل capsicum هستند می توانند بسیاری از دردهای مزمن پوستی را التیام دهند. در حال حاضر این ماده به شکل پماد ضد درد و کرم تجویز شده و برای تسکین درد تبخال، دردهای پس از عمل جراحی قطع عضو، و بهبود زخم ها از آن استفاده می شود. عملکرد capsicum به این شکل است که میزان ماده P را کاهش می دهد. وظیفه ماده P انتقال حس درد از پوست به سلول های عصبی مهره هاست. با مسدود کردن ماده Pپمادهای حاوی capsicum مانند یک بی حس کننده قوی و طولانی مدت عمل کرده و تقریباً ۷۵% از مریضان پوستی رضایت خود را از این نوع کرم ها و پمادها اعلام کرده اند. لازم به ذکر است که این کرم ها به هیچ وجه نباید با چشم تماس برقرار کنند چراکه سوزش شدیدی را ایجاد می کنند.
کاهش ریسک ابتلا به سرطان
بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی در کشورهایی که به طور سنتی مصرف مرچ بالاست، میزان مرگ و میر به دلیل ابتلا به سرطان چه در زنان و چه در مردان به طور چشمگیری پایین تر از کشورهایی است که در رژیم غذایی خود ازمرچ استفاده نمی کنند. محققان زمانیکه به موشهایی که دارای سلولهای سرطانی بودند، مقداری capsicum تزریق کردند متوجه توقف رشد بسیاری از سرطان ها در آنها شدند. در تحقیقات آزمایشگاهی دانشمندان به این نتیجه دست پیدا کردند که capsicum رشد سلول های سرطانی را متوقف می کند.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *