فعالیت کارمندان وزارت داخله افغانستان در شبکه‌های اجتماعی محدود شد

comments 0

4 Views

هندوکش – کابل : امرالله صالح، نامزد وزیر داخله در نخستین روز کاریش امریه ای را منتشر کرد که بر اساس آن فعالیت کارمندان این وزارتخانه در شبکه‌های اجتماعی محدود شده است
وزارت داخله افغانستان برای فعالیت کارمندان خود در شبکه‌های اجتماعی اعمال محدودیت کرده است..
بر پایه این تدابیر، کارمندان وزارت داخله نمی‌توانند اسناد دولتی، تصاویر از دفاتر و وسایل پلیس و همچنین عکس‌های انفرادی یا جمعی با یونیفورم نظامی را در شبکه‌های اجتماعی نشر و پخش کنند.
همچنین، مواردی دیگر از جمله انتقاد از رهبری این وزارت‌خانه و اظهار نظر در مورد “بحران‌های احتمالی در سطوح مختلف” ممنوع شده است.
نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان موسوم به نی می‌گوید این اقدام در مواردی ناقض قانون اساسی و زیر پا گذاشتن حقوق اساسی شهروندان کشور است.
مجیب خلوتگر، رئیس این نهاد هرچند شماری از تدابیری که به گفته او، به منافع عامه و امنیت ملی ارتباط دارند، را توجیه‌پذیر می‌داند اما در چند مورد از جمله عدم انتقاد کارمندان این وزارتخانه از رهبری‌شان انتقاد می‌کند.
او می‌گوید: انتقاد یک اصل است برای رشد یک جامعه، که در دولت یا خارج از دولت. از طرف دیگر، قوانین افغانستان اصل انتقاد را به رسمیت شناخته شده است. وقتی که این حق از شهروندان گرفته می‌شود، نقص قانون حساب می‌شود.
عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments