فایده های خوردن شفتالو برای حفاظت و سلامتی بدن

comments 0

0 Views

شفتالو یک میوه خوشمزه و آبدار بسیار محبوب است. ابتدا در چین کشت می شد،  اما اکنون در سراسر جهان در دسترس است. به غیر از خوشمزه بودن، این میوه همچنین یک منبع غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان و سایر مواد شیمیایی دیگر است. اگرچه این میوه دارای مقدار زیادی مواد مغذی است، اما مزایای سلامتی آن صرفا به عنوان بخور خود شناخته می شود.
در اینجا 7صرفا  مزیت شفتالو بیان میگردد.
1- حفاظت از بینایی چشم
بتا کاروتن مسئول سلامت چشم و شفتالو می باشد و مقدار بسیار خوبی از این آنتی اکسیدان همراه با ویتامین A و C . مصرف منظم شفتالو  می تواند سلامت بینایی را با افزایش گردش خون در بدن شما بهبود بخشد . بتاکاروتن همچنین سبب محافظت از رتین ها در چشم شما از آسیب های رادیکال آزاد و همچنین کمک به جلوگیری از آب مروارید و دژنراسیون ماکولا مربوط به سن می شود.
2- سلامت پوست را ارتقاء می دهد
شفتالو  منبع عالی ویتامین A و C است که برای سلامت پوست بسیار ضروری است . ویتامین A رطوبت پوست را فراهم می کند که بافت پوست را بهبود می بخشد و نرم می کند. ویتامین C آنتی اکسیدان قوی است که پوست را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت می کند . فقط یک شفتالو بزرگ در روز می تواند پوست شما را درخشان و بی عیب و نقص حفظ کند . شما همچنین می توانید شفتالوها را به طور مستقیم بر روی پوست خود بمالید تا از محافل تاریک و چین و چروک خلاص شوید.
3- جلوگیری از سرطان
شفتالو با آنتی اکسیدان ها غنی است که به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی کمک می کند.
همچنین ، اسید فنولیک ، به نام chlorogenic و neochlorogenic اسید، در شفتالو به نظر می رسد که خطوط سلولی سرطان سینه را از رشد بدون صدمه زدن به سلول های طبیعی جلوگیری می کند.
4- کنترل کلسترول بالا
خوردن زردگ به طور منظم ممکن است به کنترل کلسترول بالا و مشکلات ناشی از دیابت و بیماری قلبی کمک کند . این به طور عمده به این علت است که شفتالو  شامل ترکیبات فنلی است که از اکسیداسیون لیپوپروتئین با چگالی کم یا LDL ، کلسترول جلوگیری می کند .
5- کنترل فشار خون
یک شفتالو بزرگ شامل مقدار بالایی از پتاسیم و سدیم بسیار کم است که می تواند به شما کمک کند فشار خون سالم را حفظ کنید . پتاسیم با سدیم کار می کند تا تعادل آب بدن را تنظیم کند و به نوبه خود به حفظ فشار خون طبیعی کمک می کند . شفتالوهمچنین حاوی برخی از منیزیم ، فسفر ، روی ، مس ، منگنز ، آهن و کلسیم است که با یکدیگر همکاری می کنند تا از گلبول های سرخ حمایت کنند و فشار خون سالم را افزایش دهند . اگر فشار خون بالا دارید ، خوردن شفتالوروزانه می تواند به مبارزه با این مشکل کمک کند.
6- محافظت در برابر کم خونی
کارشناسان سلامت برای افرادی که مبتلا به کم خونی فقر آهن هستند ، افزایش مصرف مواد غذایی غنی از آهن مانند شفتالو را افزایش می دهند . آهن کمک می کند تولید هموگلوبین را افزایش دهد ، در نتیجه به کم کردن و جلوگیری از کم خونی کمک می کند.  هلو همچنین دارای مقدار بالایی از ویتامین C است که به بدن کمک می کند تا آهن را بهتر جذب کند.
7- التهاب را کاهش میدهد
شفتالو  دارای خواص ضد التهابی ، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی است . متخصصان تغذیه توصیه می کنند ، کسانی که مبتلا به نقرس یا روماتیسم هستند ، به طور مرتب زردک  می خورند.  ویتامین A بالا در شفتالو  نیز به درمان رماتیسم کمک می کند . شفتالو  همچنین می تواند یک اثر متابولیسم یا ملین آور داشته باشد که باعث کاهش التهاب ، یکی از علائم اصلی نقرس و روماتیسم می شود.
برای به دست آوردن حداکثر مزایای سلامتی از شفتالو، آنها را خام همراه با پوست می خورند.  فقط شفتالوی  تازه را به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم زندگی مصرف کنید.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *