عقد دو قرارداد استخراج سنگ مرمر و تراورتین در کابل

comments 0

6790 Views

هندوکش –کابل : دو قرارداد استخراج سنگ مرمر و تراورتین روز سه شنبه سوم ثور با حضور داشت محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور به امضاء رسید.
در اعلامیه که از سوی ارگ ریاست جمهوری منتشر شد، آمده است که در حضور داشت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، دو قرارداد جداگانه استخراج سنگ مرمر ننگرهار-کنر و تراورتین ولایت پروان، میان وزارت معادن و پترولیم و شرکت نچرل ستون، به امضاء رسید.
رئیس جمهور غنی در مراسم عقد این دو قرارداد بیان نمود که سرمایه گذاری های کوچک امروز نشانه حرکت بزرگ. سرمایه گذاری های کوچک در تمام کشور ها ماشین های حرکتی استند ‌و راه را برای متشبثین متوسط و بزرگ هموار میسازد.
رئیس جمهور کشور در ادامه از سرمایه گذاری یازده میلیون دالری شرکت نچرل ستون برای سرمایه گذری یازده میلیون دالری بالای دو فابریکه پروسس سنگ های نیمه قیمتی و آغاز صادرات سنگ مرمر کشور به بازار های جهانی، تشکر کرد و گفت که افغانستان صد ها تن مرمر به رنگ های مختلف دارد که این طریق عواید زیاد به کشور بدست آمده می‌تواند.
محمد اشرف غنی همچنان بیان نمود که آغوش حکومت برای متشبثین به خصوص سرمایه گذاران مبتکر و آگاه از معیارات بازارهای جهانی، باز میباشد.
عنایت الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم در این مراسم گفت که بر اساس هدایت رئیس جمهوری که این وزارت از حالت مصرفی به عایداتی مبدل گردد، قرارداد دو پروژه آماده امضاء است و پروژه های دیگر نیز در نظر گرفته شده است.
به گفته سرپرست وزارت معادن و پترولیم، ساحه اکتشافی پروژه سنگ مرمر ننگرهار-کنر ۲۷ کیلومتر مربع میباشد و ساحه معدن تراورتین ولایت پروان ۶ کیلومتر مربع گزارش شده است.
عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments