عدس با رویه کچالو

comments 0

0 Views

بخش خدمات آشپزی سایت

مواد لازم :

کچالو – ۶۷۵ گرام (مکعبی ریزه شده )

شیر – ۱ قاشق غذا خوری

چهارمغز – ۵۰ گرام ( میده شده )

برگ گشنیز – به قدر ضرورت

مواد لایه میانی :

عدس سرخ – ۲۲۵ گرام

مسکه – ۶۰ گرام

نوشیاز – ۱ عدد بزرگ

سیر – ۲ دندانه

ساقه کرفس – ۱ عدد

کلپی سبز – ۱۲۵ گرام ( تنها گل هایش را بگیرید )

پنیر توفو دودی – ۱۷۵ گرام

رب – ۲ قاشق چای خوری

نمک / مرچ سیاه – به قدر ضرورت

طرز تهیه :

نخست کچالو ها پوست کرده مکعبی توته کرده و به مدت 5 تا 10 دقیقه در یک دیگ آب جوش میپزیم تا مغزپخت شوند بعد آن ها را خوب آبکش نموده کمی مسکه و شیر را اضافه کرده خوب میکوبیم تا حل  شود بعد چهارمغز را هم علاوه کرده مخلوط میکنیم بعد کنار میگذاریم .

حال عدس سرخ  را در یک دیگ آب جوش به مدت 20 تا 30 دقیقه میپزیم بعد آب اضافه آن را خالی نموده  و کنار میگذاریم بعد مسکه  را در یک تابه آب کرده نوشپیاز ( نوشپیاز را انتخاب کنید که نزدیک پیاز شدن باشد ) ، سیر، کرفس، گلپی سیزرا به آن اضافه کرده و روی حرارت کم به مدت 5 دقیقه تفت میدهیم تا کاملاً نرم شوند. پنیر توفو را افزوده، عدس و رب  را روی آن میریزیم  و خوب مخلوط میکنیم بعد  نمک و مرچ سیاه  اضافه کرده سپس همه مخلوط را داخل یک ظرف پیرکس میریزیم .

اکنون کچالو را که قبلا آماده کردیم را روی مخلوط عدس میریزیم و با قاشق آن را کاملاً پهن میکنیم تا تمام سطح ظرف را بپوشاند بعد غذا را در داش که از قبل گرم شده، روی حرارت 200 درجه سانتی گراد یا 400 درجه فارنهایت و یا عدد 6 داش های گازی به مدت 20 تا 30 دقیقه بپزید تا سطح آن طلایی شود. سپس با چند شاخه گشنیز روی آن را تزیین نموده و سرو نمایید.

نوش جان

مریا احمدزی

Share this page to Telegram

Comments