عبدالله از یاماماتو نماینده ویژه سرمنشی ملل متحد در افغانستان انتقاد کرد

comments 0

6 Views

هندوکش –کابل :روز گذشته عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی و یکی از نامزدان ریاست جمهوری با تادامیچی یاماموتو، نمایندۀ ویژۀ سرمنشی ملل متحد برای افغانستان دیدار کرد. اکنون یک منبع موثق از جزییات این نشست   خبر می‌دهد.

این منبع می‌گوید، این دیدار بسیار جدی بوده است و دکتر عبدالله عملکرد هیأت معاونت ملل متحد برای افغانستان را به باد انتقاد گرفته و گفته است، «اقدامات اخیر و سهل‌انگاری غیرمعمول یوناما در پیوند به پاک‌سازی و بازشماری آرا پیش از ابطال آرای جنجالی مخالف کارشیوه/ طرزالعمل بوده و روند بررسی آرا را زیر پرسش برده است.»

به گفتۀ منبع، دکتر عبدالله در بارۀ نشر نامۀ یوناما عنوانی مولاناعبدالله، یکی از کمیشنران کمیسیون انتخابات از ملل متحد وضاحت خواسته و گفته است که ارسال نامه‌ با استناد به اطلاعات ناقص با چنین لحنی، در وضعیت کنونی افغانستان درست نیست، احساسات قومی و مذهبی مردم افغانستان را تحریک کرده و با نفس مأموریت سازمان ملل متحد در تضاد است.

منبع می‌افزاید، رئیس اجرایی به نمایندۀ ملل متحد گفته است، عملکردهای این‌چنینی این سازمان، به اعتبار سازمان ملل صدمه زده و برای افغانستان «خطرناک و بحران‌آفرین» است.

رئیس اجرایی در این دیدار به آقای یاماموتو گفته است که تیم ثبات‌وهم‌گرایی تحرکات دیپلماتیک و موضع‌گیری‌های تمام دست‌اندرکاران در رابطه به انتخابات را زیر نظر دارد؛ زیرا «مردم افغانستان قربانی اصلی تقلب‌اند و در این دور از انتخابات به هیچ طرف و گروهی اجازۀ به حق‌نشاندن نتیجۀ برآمده از تقلب را نمی‌دهد.»

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments