عبدالله ، عبدالله در حکومت وحدت ملی اراده قوی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل : رئیس اجرائیه کشور روز گذشته “18 سرطان ” در در قصر سپیدار با ولیام برونفیلد معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور مبارزه علیه مواد مخدر دیدار کرد.
در این دیدار داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور گفت مواد مخدر و اعتیاد یکی از چالش‌های عمده افغانستان به حساب می‌رود و در حکومت وحدت ملی اراده قوی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد .
رییس اجرایی از ایالات متحده٬‌ نهادهای بین‌المللی و کشورهای منطقه خواهان همکاری‌ همه جانبه با حکومت افغانستان برای ریشه کن ساختن کشت و تجارت مواد مخدر در افغانستان شد .
معاون وزارت خارجه امریکا در امور مبارزه علیه مواد مخدر در این دیدار گفت که کشورش استراتژی جدیدی را برای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان تدوین کرده است.
آقای برونفیلد با تاکید بر این‌که اداره رییس جمهور ترامپ در مبارزه با موادمخد در مقایسه با دیگر اداره‌های این کشور جدی و قاطع عمل می‌کند و آماده است منابع بیش‌تری را در این زمینه سرمایه‌گذاری کند٬ گفت آمار نشان می‌دهد که هیرویین افغانستان وارد بازار ایالات متحده امریکا گردیده و کشورش آماده است برای ریشه‌کن ساختن این پدیده شوم با حکومت افغانستان همکاری نماید.
در این نشست آقای برونفیلد استراتژی جدید امریکا را در مبارزه با موادمخدر در افغانستان به رییس اجرایی توضیح داد. آقای برونفیلد تاکید نمود که کشورش آماده است در این راه استفاده از نیرو و از بین بردن کشتزارهای موادمخدر را مورد بررسی قرار دهد. وی همچنان علاوه کرد که کشورش آماده است در عرصه کاهش تقاضای مواد مخدر و مبارزه با پول‌شویی افغانستان را یاری رساند.
آقای برونفیلد از تلاش‌ها و اقدامات عملی حکومت افغانستان در مبارزه با مواد مخدر ابراز رضایت نمود و برگسترش این مبارزه در همکاری با جامعه جهانی و ایالات متحده امریکا تاکید کرد.
سپوژمی پوپل زی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *