عبدالباری جهانی آقای ظاهر قدیر وکیل پارلمان را متهم به فساد کرد

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: وزیر اسبق اطلاعات و فرهنگ کشور در یک اقدام بی پیشینه تعدادی از وکلای پارلمان را به اخذ ملیونها دالر رشوت متهم کرد.
برای اولین بار عبدالباری جهانی یک عضو کابینه وکلای پارلمان را بر اساس اسناد دست داشته خود متهم به فساد کرد. وی می گوید وکلای پارلمان به شمول ظاهر قدیر ملیون ها دالر را از نزد نامزد وزیران بخاطر دادن رای اعتماد از آنها رشوت گرفته اند.
عبدالباری جهانی وزیر اسبق کابینه حکومت وحدت ملی، یکی از اعضای شناخته شده ولسی جرگه و پسر حاجی قدیر، از فرماندهان نامدار اسبق جهادی در مشرقی را متهم به اخذ رشوت نموده است.
وی اضافه نمود: ظاهر قدیر به چشم سفیدی هر چی تمام در مجلس عمومی و پیش چشم ده ها سیاستمدار نامزد وزیر و اعضای کابینه از نامزد وزیران بی پول مانند من تقاضای اخذ رشوت را نمود.
آقای جهانی می گوید که ظاهر قدیر گفت که من برای رضای خدا و به وسیله مردمان پاک به این مقام (نایب اول مجلس نمایندگان) نرسیده ام، بلکه در مقابل پرداخت 370000 دالر به وکیلان به این مقام رسیده ام.
گفتنی است که این اولین بار نیست که اعضای ولسی جرگه به فساد متهم می شوند، بلکه قبل از این هم عمرزاخیلوال سفیر فعلی افغانستان در پاکستان نیز اسنادی را ارایه کرده بود که حاکی از فساد ظاهر قدیر در مجلس بود.
دیده شود که حکومت افغانستان، لوی څارنوالی و ستره محکمۀ کشور در برابر این اتهامات باری جهانی چگونه واکنش نشان خواهد داد.
فکور نعیمي

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *