طرفداران تیم ثبات و همگرایی مانع بازشماری آرا در چندین ولایت کشور گردیدند

comments 0

15 Views

هندوکش-کابل :هواداران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در ولایت‌های بغلان، پروان، تخار، بدخشان، سمنگان ،سرپل و جوزجان مانع بازشماری آرا شده‌اند.

مسئولان دفاتر ولایتی تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در این ولایت‌ها می‌گویند، بازشماری آرا کشور را به بحران می‌برد و تا زمانی که آرای باطل و بدون بایومتریک شده تفکیک و تصفیه نشود، بازشماری آرا را تحریم می‌کنند.

نورالله پیغام، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در بغلان تأیید می‌کند که هوداران برخی از تیم‌های انتخاباتی در این ولایت مانع بازشماری آرا شده‌اند.

هواداران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در ولایت پروان نیز مانع بازشماری آرا شدند. آنان می‌گویند، تا زمانی که خواست‌های شان پذیرفته نشود، دست از تحریم بازشماری آرا بر نمی‌دارند.

عبدالقاهر وهاب صافی، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در پروان نیز تأیید می‌کند که هواداران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی در این ولایت مانع بازشماری آرا شده‌اند.

تخار، بدخشان، سمنگان، سرپل و جوزجان از دیگر ولایت‌هایی‌ست که هواداران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی و شماری از تیم‌های دیگر مانع بازشماری آرا شده‌اند.

صالحه فرخاری، رئیس کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی بدخشان می‌گوید، روند بازشماری آرا در این ولایت از سوی هواداران تیم ثبات‌و‌هم‌گرایی تحریم شده است.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments