(طالب و داعش دو پدیدۀ منفور) انفجار در محفل عروسی کار کیست؟ //سید جمال اخگر

comments 0

0 Views

گروه های تروریستی و دهشت افگن یکبار دیگر مردم افغانستان را به گلیم غم نشانیدند و در انفجار انتحاری ای که این گروه های جانی شب گذشته در یک صالون عروسی در غرب شهر کابل انجام دادند دستکم 63 تن از اشتراک کننده گان محفل عروسی را به شهادت رسانیده و 182 نفر دیگر زخمی ساختند.

در حالی که دولت افغانستان و همکاران بین المللی اش به شدت در تلاش دریافت یک راه حل برای رسیدن به صلح افغانستان هستند و امریکایی ها هم در این مذاکرات بیشترین امتیازات را برای گروه تروریستی طالبان قایل شده اند اما باز هم دیده میشود که این گروه تروریستی گوش به فرمان بادار دیرین خویش پاکستان بوده و اوامر او را به کمال صداقت و و بیرحمی تمام انجام میدهند.

به وضاحت مشاهده میگردد که گروه های تروریستی از قبیل داعش و طالب پابند هیچ نوع اصول انسانی و اسلامی نبوده و تنها هدف شان برهم زدن آرامش مردم بیدفاع و مظلوم ما می باشند.

اگر واقع بینانه بگویم هیچ وجدان بیدار نمی پذیرد که در محفل شادمانی به شکل غیر انسانی و بیرحمانه حمله انتحاری را انجام دهد و این عمل شنیع را با هیچ نوع کلمات نمیتوان توجیه کرد زیرا به هیچ قیمتی نمی توان این عمل ضد بشری را در قالب واژه ها پیراست.

اما حقیقت این رویداد چیست و چه کسانی مسوول انجام این عمل ضد انسانی و بشری شده اند؟

هرگاه جنایت سازمان یافته ای در کشور به وقوع می پیوندد مطمئناً در پس آن دستهای خونین میباشد و این بار نیز احتمال دست داشتن این دو گروه تروریستی (طالب و داعش) به وضوح متصور میباشد.

بارها ما شاهد بوده ایم که گروه های تروریستی و دهشت افگن داعش و طالب مردم بیدفاع ما را به خاک و خون کشانیده اند که حمله انتحاری بالای مساجد و ده ها مکان عامه و ورزشی نمونه هایی از قصاوت و بیرحمی این گروه های دهشت افگن میباشد.

با آن که بارها ماشاهد آن بوده ایم که سخنگویان گروه طالبان مسوولیت رویدادهای تروریستی را نپذیرفته اند، اما پس از تحقیقات و روشن شدن موضوع به اثبات رسیده است که دست های به خون آلوده این گروه تروریستی(طالبان) در پس این دست رویدادها قرار داشته است.

این بار هم به سلسله دهشت افگنی های گروه های تروریستی طالبان و داعشیان این گروه بازهم دست به انجام یک جنایت بزرگ و ضد بشری زدند.

هرچند طریقه وارد شدن عامل انتحاری به داخل صالون عروسی سوالی است که می بائیست مسئولین امنیتی هوتل و حوزه پولیس پاسخ ارایه کنند اما پرسش اینجاست که این تروریستان جانی با کدام انگیزه ای دست به انجام این عمل وحشیانه زده اند زیرا در هیچ قاموسی نمیتوان واژه ی مناسب را برای توجیه این جنایت نابخشودنی سراغ کرد.

Share this page to Telegram

Comments