طالبان و داعش قاتلین اصلی مردم مسلمان افغانستان // شمس حقجو

comments 0

0 Views

گروه های انسان ستیز و اسلام ستیز طالب و داعش به روز جمعه و در هنگام ادای نماز جمعه چندین انفجار را در یک مسجد جامع در ولسوالی هسکه مینۀ ولایت ننگرهار انجام دادند.
در این حمله که حدود 70 تن از نمازگزاران به شهادت رسیده و بیش از 60 تن دیگر زخم برداشته اند در واقع یکی دیگر از حملات خونبار گروه های تروریستی داعش و طالبان میباشد که با انجام آن یکبار دیگر شدت بی رحمی شان را به نمایش گذاشتند.
در حالی که ظاهراً ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مسئولیت این رویداد خونین را به عهده نگرفته است اما با در نظر داشت تجاربی که از این گروه و سایر گروه های تروریستی داریم و پیش از این هم عملاً شاهد تخریب و انهدام مساجد در نقاط مختلف کشور و در از جمله به شهادت رسانیدن یک امام مسجد بنام مولوی ریحان در منبر مسجد بوده ایم ، گفته میتوانیم که این حمله حتی اگر از سوی طالبان نباشد بازهم انگیزه انجام آن بر میگردد به عوامل طالبانی و داعشیانی که از یک چشمه با طالبان آب میخورند.
طالبان به عنوان بنیانگذاران دهشت،وحشت ، انتحار، انفجار و حملات انتحاری موتربم عامل اصلی تمام بد بختی هایی هستند که امروز مردم مظلوم و بیدفاع ما طعم آن را میچشند.
شاید سوال پیش آید و بگوئید مجاهدین سابق هم دست به تخریب کاری و ماین گذاری میزدند که پاسخ من هم در این زمینه بلی است اما با صراحت میتوانم بگویم که مجاهدین هیچگاه مساجد را با حملات انتحاری و ماینگذاری تخریب نکرده ند.
مجاهدین هرگز و در تمام عمر مبارزات خود حتی یک مورد حمله انتحاری انجام نداده اند اما گروه تروریستی طالبان بینانگذار حملات تروریستی از جمله انتحار و حملات موتر بم میباشند و اگر امروز گروه داعش یا شبکه ی حقانی دست به حملات انتحاری میزنند در واقع با الهام از طالبان این عمل را انجام میدهند.
با صراحت گفته میتوانم که خداوند از نزد گروه طالبان به سختی بازخواست خواهد کرد و این را خواهد پرسید که چرا بندگان مرا در هنگام نماز و در خانه من به قتل میرسانیدید؟
هر از گاهی که کم کم باور ها به این که دیگر طالبان میخواهند به صلح تن دهند زنده میگردد باز هم این گروه با وحشت آفرینی مردم ما را در گلیم غم و ماتم مینشانند.
من بارها در نوشته هایم از حکومت و نیروهای امنیتی تقاضا کرده ام که گروه طالبان را با بیرحمی تمام سرکوب و نابود سازند اما اینبار برعکس دیگر نوشته هایم خواست و تقاضای من از هموطنانم به ویژه بزرگان قوم و متنفذین محلی که در هرگوشه از افغانستان زندگی میکنند این است که بیائید همه با هم بسیج شویم و در کار نابودی افراطیت و گروهای مزدور و دست پروده خارجی طالبان و داعشیان دست به دست هم داده و آنان را از مناطق ما بیرون و یا نابود بسازیم زیرا این گروه ها جز ویرانی افغانستان هیچ اندیشه ای در سر ندارند.
من به عنوان یک شهروند این خاک از تمام هموطنان عزیزم میخواهم که بیاید دیگر اجازه ندهیم تا این موجودات پلید(طالب و داعش) در مناطق ما نفس بکشند و مطمئنم که ما(مردم عام افغانستان) توانایی نابودی پدیده های افراطی را داریم و میتوانیم مناطق خویش را امن و امان سازیم زیرا در زبان شیرین پشتو یک ضرب المثل داریم که میگویند: «دخلکو زور د خدای زور دئ».

Share this page to Telegram

Comments