طالبان عاملین وحشت و جنگ در افغانستان !

comments 0

0 Views

طالبان 18 سال قبل از امروز در23 ماه میزان سال 1373 با حمایت حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان که توسط مولانا فضل‌الرحمان رهبری می‌شد با تصرف منطقه مرزی اسپین بولدک در ولایت قندهار ظهور کرد، و سپس 2 سال بعد با حمایت همه جانبه پاکستان و شیوخ عرب در ششم میزان 1375 کابل پایتخت کشور را به اشغال خود درآوردند .
این گروه وحشی در بدو ورود خود با بی‌تفاوتی نسبت به دیدگاه‌های جامعه افغانی و جامعه جهانی نظم جدیدی را مملو از وحشت در افغانستان پایه‌گذاری و بالای مردم افغانستان تحمیل کردند.
طالبان و طالبانیزم تنها نام یک گروه خاص متعلق به یک قوم و یک جغرافیای خاصی نیست، بلکه پدیده ای عام در عرصه نظریه و برداشت خشونت گرایانه از اسلام است که به علت شرایط ناگوار اجتماعی، اقتصادی بالاخص فرهنگی نمودی بارز و متعین یافته است.
طالبان در ابتدا با سه شعار به میدان آمدند:
• تطبیق شریعت
• تامین امنیت
• تضمین وحدت جغرافیایی افغانستان
اما بعدا طالبان بجای اینکه مردم محل را در قدرت شریک کنند، نوعی سلطه افراطی با تفکری تندروتر از وهابیت و جابرانه را در افغانستان حاکم و برمردم مسلمان و مظلوم افغانستان تحمیل ساختند.
حکومتی که تا سال 1381 تداوم و بر جهل و تظاهر به دین استوار گردیده بود حکومتی که گویا حاکمان در پس آن هدفی جز ضربه وارد نمودن به دین رأفت و اصول قوی اسلام در سرنمی پروراندند.
بر علاوه آنکه آنها به هیچ یک از قوانین بین المللی پایبند نبوده وبا استفاده سوء از ابزار مذهب و انتشار فتواهائی که از جانب افرادی بی سواد و جاهل به اصول دین صادر می گردید کلیه حقوق انسانی وحقوق اجتماعی بشر ی را پایمال و خواسته های جاهلانه خود می نمودند.
دانشگاهها را تعطیل، درس و کار را برای زنان افغانستانی ممنوع، آثار تاریخی ازجمله مجسمه های تاریخی و باستانی بامیان را منفجر و بسیاری از کتابخانه های افغانستان مانند کتابخانه ناصرخسرو قبادیانی در پلخمری که دارای هزاران جلد از نفیس ترین کتب تاریخ کهن اسلام را در خود جای داده بود دچار حریق طالبانیسم گردانیدند و نابودساختند .
قتل و کشتار مردم و مخالفین را به اتهام مخالفت با دین و خصوصا پرداختن به ظواهر دینی به جای احترام و پایبندی به اصول پویا و توانمند دین مبین اسلام برای چندین سال دوران حکومت شان بر افغانستان بر پیکر دین لباس وارونه پوشاندند. بهره برداری تبلیغاتی و سوء استفاده ابزاری از دین ضربه ای بود که حتی پی آمدهای آن تاکنون ادامه دارد.
برخورد های وحشیانه طالبان
طالبان هرنوع تصویر برداری از موجودات زنده را ممنوع کردند و برای دوکان داران هدایت داده بودند که تصاویر انسان و یا حیوان را که روی قطی های اجناس تجارتی وجود دارد پاک کنند.
تلویزیون، ویدیو و فیلم، وسایل موسیقی و حتی کامپیوتر از اجناس ممنوعه بشمار می رفت، زیرا امکان دیدن تصویر موجود ذیروح در کامپیوتر وجود داشت.
تا آن جائیکه ملا نورالدین ترابی، وزیر عدلیه طالبان، بخشی از وقت خود را صرف کنترول بایسکل ها در شهر می کرد که هارن (بوق) الکترونیک داشتند و صدایی شبیه به آهنگ موسیقی تولید می کرد و چنین وسایلی را می شکست. اگر از موتری نوار موسیقی بدست می آمد، مالک موتر ده روز زندانی می شد.
اما امروز طالبان ضمن تمام جنایات شان ( انفجار ، انتحار ، سرقت ، قاچاق مواد مخدر دست درازی و تجاوز به بانوان مسلمان افغانستان و صدها خیانت های دیگر برعلیه ملت مظلوم و مسلمان افغانستان ) از تکنالوژی روز برای پوشانیدن جنایات شان و تبلیغات سوء علیه ملت و دولت افغانستان استفاده مینمایند .
سوال اینجاست طالب که دیروز تصویر ، رسانه و کامپیوتر را حرام و خلاف شریعت تعبیر می کرد، امروز چرا بیشترین استفاده را از ابزار حالات تذکر یافته انجام میدهد .
طالبان که به حکم و فتوای ملا های پاکستانی جهاد را در افغانستان روا میدانند و به هدایت مستقیم استخبارات پاکستان همه روزه به جنایت و کشتار مردم مسلمان افغانستان میپردازند آیا خبر دارند که در سطح دنیا پاکستانی ها اولین کشوری هستند که بیشتر در سایت های الکترو نیکی به دنبال دیدن فلم های سکسی هستند . آنعده از ملاهای پاکستانی که علیه مردم مسلمان افغانستان فتوای جهاد را صادر میکنند، آیا میدانند که چند هزار فاحشه خانه در پاکستان وجود دارد .
آیا رهبران طالبان منطق آن را ندارند که بدانند پاکستانی ها خودشان از اسلام به چه اندازه فاصله گرفته اند و غرق در فساد اخلاقی وحشت و بر بریت قرار دارند .
خلاصه طالبان حدود 18 سال می شود که به رهبری مستقیم پاکستان و پشتیبانانِ شان که در این اواخر روسیه و ایران را نیز در آن افزوده شده و به نام آنها آتش جنگ را در افغانستان مشتعل کرده اند و ملت افغانستان را همه روزه سوگوار می نمایند و برخلاف تمام قوانین پذیرفته شدۀ جهانی، دست به وحشت و جنایات نا بخشودنی میزنند و همچنان بر جنگ اصرار دارند و از حل صلح آمیز مسئله ابا می ورزند و زیر نام امارت اسلامی همه روزه جنایت و و حشت می آفرینند .
حل مسئله اینست که طالبان مزدور از غرور مصنوعی خود پایین شوند و خواسته های مشروع ملت افغانستان و قانون اساسی کشور را بپذیرند و در کنار مردم شریف افغانستان مانند انسان زندگی کنند و دست از مزدوری بیگانه ها بردارند .
و من الله توفیق
نگارنده: شمس حقجو

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *