طالبان: با خروج نیروهای خارجی جنگ در افغانستان ختم نمی شود

comments 0

44 Views

هندوکش- کابل: گروه طالبان می گوید، تا زمانیکه عوامل جنگ در افغانستان ختم نشود، این گروه آماده نیست که آتش بس نمایند.
این اظهارات را مقام ها و سخنگویان این گروه را در حال مطرح می کنند، که گروه طالبان قبل از این تنها عامل جنگ در افغانستان را موجودیت نیروهای خارجی می دانستند. شمار از آگاهان امور می گویند، ظاهرأ طالبان نیت و ارادۀ برای تامین صلح در کشور ندارد، چون آنها قبلا نیز گفته بودند که اگر نیروهای خارجی از افغانستان بیرون شوند این گروه جنگ را بس می کنند طوریکه در این اواخر دیده می شود گروه طالبان به گفتار شان صادق نیستند بعد از توافق با امریکایان در قطر جنگ و کشتار را علیه مردم افغانستان شدت بخشیده اند و اکنون در پی یک بهانه ئی دیگر برای ادامه جنگ هستند.
طوفان وزیری یکتن از محققان سیاسی می گوید، ممکن طالبان با ادامه جنگ می خواهند یک سلسله خواست های را مطرح کنند، و یا با ادامه جنگ می خواهند به اهداف شوم شان دسترسی پیداکنند، جنگ آنها روی محور منافع شان می چرخد، حال این را مردم اهداف شوم آنها را واضحآ درک کرده اند.
آقای وزیری علاوه می کند، به حکومت افغانستان لازم است که از دست آورد های نوزده سال پسین حفاظت نمایند و در مذاکرات دوحه باید به خواست های که منافع ملی افغانستان به خطر مواجه می سازد پاسخ قاطع دهد و آنرا رد کند.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments