طالبان با ایجاد پایگاه نظامی در منطقه جام شاهراه غور- هرات را بروی رفت و آمد بسته کرده اند

comments 0

1147 Views

هندوکش- غور: در فیصله‌نامه‌یی که از سوی افراد گروه طالبان در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و به دست‌رس رسانه‌ها نیز قرار گرفته، آمده است که این گروه تصمیم دارد یک پایگاه نظامی دائمی را در منطقۀ «جام» در مسیر شاهراه غور_هرات ایجاد و این مسیر را برای همیشه به روی رفت‌وآمد مردم قطع کنند.
در یکی از ماده‌های این فیصله‌نامه که شماری از مسئولان نظامی گروه طالبان آن را مُهر و امضا کرده‌اند، آمده است که سرک درۀ «پل‌ پخته» توسط مردم کمینج، غوک، شریجه، جام و استوه تخریب شود.
این فیصله‌نامه از یک واتساپ‌گروپ طالبان به‌نام «کاروان خونین شهید عکرمه» دست به دست شده و شمارۀ این واتساپ‌گروپ مربوط به کشور پاکستان است.
این فیصله‌نامه را فردی به‌نام «فاتح غوری» از این واتساپ‌گروپ با یک متن که باید فیصله‌های مجاهدین محفوظ بماند، همرسانی کرده است.
شماری از نماینده‌گان مردم در شورای ولایتی غور و باشنده‌گان این ولایت، وجود و صحت این فیصله‌نامه‌ را تأیید کرده‌ و آن را نگران‌کننده می‌دانند.
عبدالحمید ناطقی، عضو شورای ولایتی غور می‌گوید، در صورت تسلط کامل گروه طالبان در مسیر شاهراه غور_هرات و مسدودبودن این مسیر به روی رفت‌وآمد مسافران، مشکلات بسیاری برای مردم ایجاد خواهد شد.
او از افراد گروه طالبان می‌خواهد که دست به چنین کاری نزنند و سبب ایجاد مشکلات برای مردم نشوند.
این عضو شورای ولایتی غور از مسئولان و فرماندهان محلی این ولایت می خواهد که برای رفع مشکلات مردم توجه جدی نموده و در مقابل این گروه وحشی و ظالم هر چه عاجل عملیات نظامی راه اندازی نمایند.
امیرحسین سلجوقی

Share this page to Telegram

Comments