طالبان از دوربین های شب بین ساخت روسیه بهره می برند

comments 0

0 Views

هندوکش- امریکا: به اساس گزارش ها اخیراً طالبان از دوبین های بادید شب ساخت روسیه در جنگ مقابل نیروهای خارجی و افغان استفاده می کنند.
روزنامه تایمز امریکا نوشته است که، طالبان اکنون به کمک های روسیه می توانند در حملات شبانه شان مانند نیروهای ائتلاف یا عساکر افغان عمل کنند، آنان از شب بین های خیلی پیشرفته و اسلحه مجهز با لایزر جهت هدف دقیق گلوله استفاده کنند.
قاری یوسف احمدی یکی از سخنگویان طالبان از طریق تیلفون به ه تایمز امریکا گفته است که ما در حملات شبانه خویش کاملاً مثل نیروهای ائتلاف تجهیزات خاص عملیات های شب هنگام را با خود داریم.
نصیر مهری سخنگوی والی فراه نیز به رسانه تایمز اظهار داشته که، گروه طالبان در حملات شان در ولایت فراه بر پوسته های نیروهای امنیتی افغان از دور بین های با دید شب ساخت روسیه استفاده می کنند و این دوربین ها چندین حمله از طالبان بر پوسته های نیروهای افغان موثر تمام شده است.
بگروه طالبان می گویند که این تجهیزات را از بازار های سیاه در پاکستان خریدار می کنند اما گزارش ها در اوایل سال 2017 میلادی نشان می دهد روسیه بگونه فعال تجهیز طالبان را آغاز کرده است، مگر کاخ کرملین این ادعا را همواره رد کرده و گفته است که راه های متعدد وجود دارد که اسلحه ساخت روسیه در بازار های سیاه برای تروریستان به فروش برسد.
به باور کارشناسان کمک های منطقوی به طالبان ثبات افغانستان را تخریب نموده و تامین صلح و امنیت در افغانستان به حمایت صادقانه کشور های منطقوی، بخصوص پاکستان نیاز دارد هرچند پاکستان همواره از سوی کشور های جهان منحیث حامی تروریزم در منطقه و جهان معرفی شده است اما این کشور تاکنون در پالیسی های حمایوی خویش از هراس افگنی تغیر نیاورده است.
از سوی دیگر حکومت های افغانستان ، امریکا و جامعه جهانی در افغانستان می گویند که تا اکنون در عملکرد پاکستان در قبال حمایت از تروریزم کدام تغیر دیده نمی شود.
حکومت امریکا گفته است که فشار های سیاسی را بالای پاکستان می افزاید تا پاین کشور در روش خویش تغیر ایجاد نماید، اما پاکستان نمی خواهد ویا هم قادر به تغیر سیاست هایش در حمایت از تروریزم نیست.
گفته می شود روسیه طالبان را نسبت به امریکا که نیروهای افغان را تجهیز کرده ،تجهیز می کند و این جای نگرانی برای نیروهای افغان و ائتلاف است که دیگر عملیات های شبانه شان نتایج دلخواه را با خود نخواهد داشت.
گفتنی است که د ر کنار روسیه پاکستان و ایران نیز در تجهیز و اکمال گروه طالبان نقش دارند اما رئیس جمهور کشور در یک سخنرانی خویش به مردم کشور وعده کرده است که سال اینده نیروهای امنیتی افغان از حالت دفاعی بیرون شده و در حالت تعرضی قرار خواهند داشت.
فکور نعیمی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *