صلح بزرگترین نعمت الهی است

comments 0

0 Views

سالهای زیادی است که هموطنان مظلوم ما در افغانستان در آتش جنگ میسوزند هر روز خانواده های زیادی در گلم غم می نشینند و مادران برای از دست دادن فرزندان شان اشک ماتم می ریزند. کودکان زیادی یتیم و زنان بی شماری بیوه میگردند. از اثر این جنگ های خانمان سوز تاسیسات عام المنفعه تخریب، کودکان این وطن از آموختن درس و تعلیم محروم اند خلاصه جنگ ها در افغانستان تباه کننده و ویرانگیر بوده و همه چیز را از مردم افغانستان گرفته است.
اکنون زمان آن فرا رسیده که گروه های مخالف مسلح برای اینده افغانستان، برای رشد و ترقی کشور و برای آینده اولاد های این سرزمین اختلافات خودرا کنار بگذارند چناچه خدای متعال می فرماید (وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ” عمران / 103″) یعنی همگی به ریسمان خدا چنگ بزنید و متفرق و پراگنده نشوید. چون تفرقه و نفاق سبب ویرانی و بربادی میشود و صلح و صمیمیت سبب شگوفایی، ترقی و پیشرفت میگردد از این جهت است که خداوند متعال صلح را عمل خیر و پسندیده دانسته است و مؤمنان را باهم برادرخطاب نموده و از آن ها خواسته است که با همدیگر صلح کنید. (إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ ” الحجرات / 49″ )در حقیقت مؤمنان با هم برادرند پس میان برادران تان صلح کنید و از خدا پروا بدارید امید که مورد رحمت قرار گیرید.
با توجه به آیات فوق اکذکر از گروه های درگیر در جنگ میخواهیم که سلاح های شانرا بر زمین بگذارند و برای آبادی و شگوفایی کشور باهم متحد و یکپارچه شوند، از تاسیسات و زیر بناهای کشور محافظت کنند و نگذارند که دشمنان مردم افغانستان بیش از این مملکت ما را ویران و خانواده های ما را داغدار سازند.
والسلام

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *