صدیقی: خواست‌های طالبان در تقابل با قانون اساسی افغانستان است

comments 0

61 Views

هندوکش- کابل:سخنگوی ریاست‌جمهوری، هم‌چنان در این نشست، گزارش‌ها در مورد مخالفت رییس‌جمهور غنی با اصول پذیرفته‌شده در دوحه را رد کرد و تاکید کرد که یگانه‌ اولویت برای حکومت افغانستان، قطع جنگ در این کشور است.
صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری می‌گوید که به دلیل بهانه‌ جویی گروه طالبان، گفت‌وگوهای صلح در دوحه، پیشرفتی نداشته است.
آقای صدیقی که روز چهارشنبه (۵ قوس)، در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت که خواست‌های طالبان در تقابل با قانون اساسی افغانستان است و این گروه، به جای توافق صلح، به دنبال بهانه‌جویی است.
او، تاکید کرد که پس از امضای توافق‌نامه‌ی امریکا و طالبان در ماه فبرورری، این گروه، نه‌تنها خشونت‌ها را کاهش نداده؛ بلکه افزایش داده است.
سخن‌گوی ریاست‌جمهوری، هم‌چنان در این نشست، گزارش‌ها در مورد مخالفت رییس‌جمهور غنی با اصول پذیرفته‌شده در دوحه را رد کرد و تاکید کرد که یگانه‌ اولویت برای حکومت افغانستان، قطع جنگ در این کشور است.
این درحالی است که چند روز پیش، برخی رسانه‌ها، به نقل از منابعی گزارش داده بودند که رییس‌جمهور با اصول‌ پذیرفته‌شده برای آغاز گفت‌وگوها در قطر مخالفت کرده است.
این منابع گفته بودند که هیئت گفت‌وگوکننده‌ی دولت و طالبان توافق کرده اند که موافقت‌نامه‌ی صلح امریکا و طالبان، موضع‌گیری‌های سازمان ملل در مورد صلح و اراده‌ی شهروندان افغانستان را اساس گفت‌وگوها قرار بدهند.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments