صحبت تلیفونی محمد اشرف غنی با مایک پیمپیو

comments 0

8 Views

هندوکش-کابل :ارگ می‌گوید که محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در تماس‌های جداگانۀ تیلفونی با مایک پمپیو، وزیر خارجه و رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی ایالات متحدۀ بحث و گفتگو کرده است.

ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در این گفتگوها دو طرف در بارۀ گام‌های آینده و لازمی برای تطبیق تصمیم اخیر حکومت افغانستان، مبنی بر رهایی سه زندانی برجستۀ طالبان و شبکه حقانی بحث و رایزنی کرده اند.

در این اعلامیه آمده است: “مقامات امریکایی با تاکید بر حمایت از تصمیم رییس‌ جمهورغنی، تعهد سپردند که با حکومت افغانستان یکجا و از نزدیک کار کنند، تا در صورت عدول طالبان از تعهدات شان؛‌ در برابر هرگونه اعمال خشونت‌های احتمالی از سوی این گروه، پاسخ دهند.”

ریاست جمهوری می‌گوید که در این گفتگوهای تیلفونی دو طرف روی آتش‌بس و کاهش خشونت‌ها، به عنوان پیش‌شرط‌های لازم برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، به هدف دست‌یابی به توافقی سیاسی با طالبان موافقت کردند.

ارگ در این اعلامیۀ افزوده است: “جانب امریکا بر حمایت دوامدار از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کرده اند تا افغانستان یک‌بار دیگر به عرصه‌ای برای انجام فعالیت‌های تروریستی بین‌المللی، مبدل نگردد.”

بر اساس این اعلامیه وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی ایالات متحدۀ از تلاش‌های نیروهای افغان برای از بین بردن پناهگاهای امن داعش در افغانستان استقبال کرده اند.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments