شیخ پردل: طالب بی خبر از خداست در رمضان مسلمانان را به شهادت میرساند

comments 0

0 Views

هندوکش – اخبار: شیخ صالح محمد پردل عالم اهل سنت والجماعت کشور ایران که در میان مسلمانان دنیا از شهرت و محبوبیت فراوان برخوردار می باشد، حادثۀ خونین کابل را به شدید ترین الفاظ تقبیح نموده و گفته است که طالبان بی خبر از خدا و دین خدا می باشند و به همین دلیل برادران مسلمان خود را بخاطر کفار ازبین می برند.
شیخ صالح محمد پردل در یک کلیپ ویدیویی گفته است که اسلام؛ دین امنیت ، سکون، دوستی، همدیگر پذیری و برادری می باشد مگر طالبان بنام دین وحشت می آفرینند و من به همه افغانان صبر جمبل می خواهم.
وی گفته است: « چند روز می شود که این خبر را می بینم که انفجار خطرناک در ماه رمضان شده است، در اثر انفجار این بم وحشتناک در کابل بیشتر از 90 تن کشته و 400 زخمی شده است».
نوموړی زیاتوي:«په لويو لارو کې چې خلک،ماشومان، میرمنې، او سپين ږيري پرې ځي ته برید کوې، دا څومره بم وو چې تر څلورو کيلومترو پورې يي ښيښې تويي کړي، نوي تنه پکې شهيدان شوي، په روژه کې چې دا مياشت د سکون او آرامښت مياشت ده.»
وی اضافه نمود: «در روی جاده بالای مردم ، اطفال، زنان و موی سفیدان انفجار و انتحار می کنند، این چی گونه بم بود که تا فاصله 4 کیلومتر از ساحه انفجار تمام شیشه ها شکسته شدند، 90 تن شهید گردید، ماه روزه ماه عبادت، سکون و ارامش است نه ماه قتل و کشتار بیرحمانه».
شیخ اضافه نمود:« اجازه دهید که ابراز تسلیت بر بازمانده گان این رویداد عرض نمایم، افغانان مردم خوب و مهربان هستند، برادران و عزیزان ما هستند، افغانستان جای مردمان با مروت و مهربان است، این مملکت چند سال میشود که مورد تهاجم دشمنان اسلام قرار گرفته است، یکبار انگیس ها، باز روس ها و حال تمام دنیا در آن می باشد».»
پردل اضافه میکند:« توقع وحشت از دشمن میرود مگر حالا طالبان که مانند ما خود را مسلمان می خوانند بالای دیگر مسلمانان وحشت و انفجار را انجام می دهند آیا آنها نمی دانند که اسلام دین اخوت،صمیمیت،همدیگر پذیریو ترحم است».
وی تاکید میکند: « ما باید یکدیگر خود را به چشم برادر ببینیم و دست خود را به دست کفار ندهیم تباهی،جنگ،ویرانی و برادر کشی را کنار بگذارید».
شیخ پردل در این پیام ویدیویی یک بار دیگر از داعش و طالب تقاضا کرده است تا از انتحار ، انفجار،جنگ و دهشت دست بردارندو به مردم مسلمان دل بسوزانند چون این کار آنها در خور شأن یک مسلمان نه بلکه سزاوار شأن کافران است.
باید گفت که شیخ صالح محمد پردل یکی از برجسته ترین علمای جهان اسلام،مبلغ ورزیده و شخصیت قابل قدری است که در سخت ترین شرایط اسلام وقاعس را به مردم جهانو مسلمانان معرفی کرده است .
این اظهارات یک عالم بزرگ مذهبی در حالی صورت می گیرد که از چندین روز به این سو پایتخت و بعضی ولایات افغانستان شاهد حملات هراس افگنانه خونین بوده است و بر بنیاد خبرنامۀ ریاست امنیت ملی افغانستان این حملات از سوی طالبان و شبکه حقانی به همکاری تخنیکی و مالی استخبارات پاکستان در این کشور سازماندهی و اجرا گردیده است.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply