شکایت دهاقین کندهار از گروه طالبان

comments 0

7 Views

هندوکش-کندهار: گزارش ها از ولایت کندهار حاکی از آن است که گروه طالبان عامل اصلی پایین آمدن قیمت انار در این ولایت استند.

گزارشگر هندوکش نیوز در مصاحبه با دهاقین این ولایت دریافته است که گروه طالبان در کنار این که زیر نام عشر و ذکات از دهاقین این ولایت باجگیری میکنند، با افراز چک پاینت ها و آزار و اذیت تجاران و رانندگان باعث شده اند تا قیمت انار کندهار به پایین ترین حد ممکن آن برسد.

غلام حضرت یکتن از دهاقین کندهار میگوید: گروه طالبان از یک طرف از ما عشر و ذکات می گیرند اما از طرف دیگر سبب شده اند که تجاران به این ولایت بخاطر خرید محصول انار آمده نتوانند.

وی افزود:پاکستان محصول را بالا برده است و انار ما به پاکستان نمی رود، اما پاکستان مهم نیست زیرا ما در دیگر ولایت ها از جمله کابل بازار بسیار خوب برای فروش انار و محصولات ما داریم که همین اکنون یک کیلو انار در صورت رسیدن به کابل به نرخ 50 افغانی به فروش میرسد.

به گفته غلام حضرت، گروه طالبان در سال های گذشته چندین تجار و راننده را از مسیر های مختلف در شاهراه های منتهی به کندهار لت و کوب،اختطاف و در برخی موارد به قتل رسانیدند و همین کار سبب شده است که امسال تجاران ما به کندهار نیایند.

وی میگوید: هرگاه گروه طالبان در مسیر سرک ها باعث آزار و اذیت تجار و رانندگان ما نشوند ما می توانیم محصولات خویش را به بهترین قیمت در سایر ولایت ها به فروش برسانیم.

این در حالی ست که پاکستان نیز محصولات گمرکی را مانند سال های قبل بالای میوهای فصلی بالا برده است.

ننگیالی کوهنورد

Share this page to Telegram

Comments