شورای عالی مصالحۀ ملی: طالبان باید از کشتار مردم و خشونت در جریان مذاکرات دست بردارند

comments 0

12 Views

هندوکش- کابل: شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که طالبان باید حُسن نیت‌شان را برای پایان دادن به خشونت‌های جاری در کشور نشان دهند و از کشتار غیرنظامیان و افزایش خشونت ها دست بردارند.
این شورا بروز یکشنبه ۲۷، میزان با نشر خبرنامه‌یی در پیوند به رویداد انفجار موتر بمب در غور می‌گوید که این دست رویدادها مذاکرات جاری صلح را متأثر می‌سازد. شورای عالی مصالحۀ ملی در این خبرنامه تأکید می‌کند که رویدادهای انفجاری مرگباری که از غیرنظامیان قربانی می‌گیرد بر روند جاری صلح در کشور صدمه خواهد زد.
با این حال، این شورا از گروه طالبان می‌خواهد که دست از کشتار غیرنظامیان بردارند و حُسن نیت‌شان را برای پیشرفت در گفت‌وگوهای جاری صلح در قطر نشان بدهند.
این در حالی است که پیش از چاشت امروز یک موتر مملو از مواد انفجاری در نزدیکی فرماندهی پولیس ولایت غور انفجار کرد. در نتیجۀ پانزده فرد ملکی شهید و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخم زخمی شده‌اند بیشتر قربانیان این رویداد را غیر نظامیان تشکیل می‌دهند.
این انفجار در حالی به وقوع پیوسته است که طالبان در موافقت‌نامۀ صلح با امریکا تعهد کرده‌اند که از راه‌اندازی حمله‌های بزرگ در شهرها خودداری می‌کنند و از کشتار غیرنظامیان دست خواهند برداشت.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments