شمار پناهجویان افغانستان بیش از پناهجویان سوریه میباشد

comments 0

4 Views

هندوکش –کابل :در پی افزایش ناامنی‌ها در افغانستان و اوضاع نامناسب این کشور، در سال جاری میلادی ۱۷ هزار پناهنده افغان وارد اروپا شدند که این میزان بیش از شمار پناهجویان سوری است.

ناامنی ها و اوضاع نامناست زندگی در افغانستان در سال جاری سبب شده است که آمار پناهندگان افغانستان بیشتر از پناهندگان سوریه گردد.

در این خبر نامه آمار پناهجویان افغان به ۱۷ هزار پناهده گزارش داده شده است.

اداره امور مرزی اتحادیه اروپا اعلام کرد که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون شمار مهاجرت پناهجویان افغانستانی به اروپا بیش از پناهجویان سوری است.

براساس گزارش فرتکس، در طی سال جاری میلادی حدود ۸۰ هزار پناهجو وارد کشورهای اروپایی شده‌اند که از این میان ۱۷ هزار نفر افغانستانی هستند و تنها ۱۰ هزار نفر شامل پناهجویان سوری می‌باشند.

براساس برآوردهای سازمان جهانی مهاجرت میزان ورود مهاجرین غیرقانونی افغانستانی به اروپا دوبرابر می‌شود.

افزایش شمار پناهندگی اتباع افغانستان به اروپا در حالی افزایش یافته که این پناهجویان با اخراج اجباری و عدم رسیدگی به درخواست پناهندگی از سوی کشورهای اروپایی روبرو هستند و شمار بسیاری از آنها نیز در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.

وزارت مهاجرین افغانستان اوایل سال جاری اعلام کرد که بیش از ۱۵۰ هزار پناهجوی افغان در اروپا در وضعیت بلاتکلیفی بسر می‌برند و به درخواست پناهندگی آنها رسیدگی صورت نگرفته است.

عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments