شاهدان عینی: اکثر قربانیان حملۀ انتحاری پکتیا افراد ملکی استند

comments 0

0 Views

هندوکش – پکتیا: در اثر حملۀ تروریستی طالبان امروز در ولایت پکتیا چندین تن افراد ملکی شهید و زخمی شده اند.
شاهدان عینی در محل حادثه به خبرنگار محلی ما چشم دید های شانرا بیان نموده اند.
ولی الرحمن باشنده قریه احمد آباد که وارخطا هر سو می بیند و لباس هایش کاملاً در اثر این حمله خون آلود شده است می گوید: امروز صبح من در فرماندهی پولیس منتظر پدرم بودم که بخاطر تائید پاسپورت آمده بود ، ناگهان انفجار صورت گرفت و متعاقبأ چندین تن از افراد مسلح وابسته به طالبان بر هر طرف شلیک نمودند، من وارخطا شدم و پدرم که برای تایید آمده بود شدیداً زخمی شد و در شفاخانه است.
وی افزود، کسانی که عرایض خود را به فرماندهی پولیس آورده بودند قربانی این حمله گردید.
نور الله طوطاخیل که با چشمان پر از اشک در مقابل شفاخانه شهر گردیز ایستاده بود می گوید: من در فرماندهی پولیس منتظر امضأ بودم و مردم ملکی صف کشیده بود ، بعد از انفجار من در جای خود آرام نشستم و افراد مسلح از دروازه داخل شدند و بالای مردم ملکی شلیک نمودند. برادرم که بخاطر حل مشکلات تذکره اش از عربستان سعودی آمده بود جام شهادت را نوشید، هیچ راه فرار نداشتم هر طرف افراد ملکی با گلوله باری می شدند.
با همه این درد ها در مقابل شفاخانه مرکزی گردیز افراد زیاد آمده اند که منتظر باخبر شدن از احوال اعضای فامیل و دوستان شان هستند.
یک خانم با سر و پای لچ و در حالی که حالت روحی او خوب به نظر نمی رسید در مقابل شفاخانه آمده فریاد کنان می گوید الله داد! الله داد!
این خانم که پسرش الله داد نام داشت بخاطر اخذ پاسپورت به فرماندهی پولیس مراجعه نموده بود و می خواست حج عمره برود.
از سوی دیگر جوانان بادرک ولایت پکتیا ضمن تقبیح این عمل بزدلانۀ طالبان بخاطر کمک به قرباینان حادثه در مقابل شفاخانه ولایتی گردیز آمده اند تا برای برای زخمی ها خون اهدا نمایند.
مسئولان شفاخانه می گویند که 150 تن از زخمیان به این شفاخانه انتقال داده شده اند که در میان آنها زنان، کودکان، موی سفیدان و جوانان به چشم می خورند.
این حملۀ مرگبار امروز( 25 میزان) ساعت ده قبل از ظهر از سوی طالبان در پکتیا صورت گرفت.
سعید الله احمدزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *