سفر رییس مجلس سنا به ایران

comments 0

1 Views

هندوکش –ایران :علی لاریجانی، رییس مجلس ایران ایران در دیدار با رییس مجلس سنای افغانستان در تهران گفته است که این کشور از هرگونه تحرکی که با محوریت دولت افغانستان باشد، حمایت می‌کند.

لاریجانی این اظهارات در نشست مشترک خبری با فضل هادی مسلم یار، رییس مجلس سنای افغانستان که روز گذشته در رأس یک هیأت به دعوت رییس مجلس ایران به تهران سفر کرده، بیان کرده است.

او افزوده است که افغانستان سال‌های بسیار سختی را سپری کرده و کشورش از یک‌پارچگی، استقلال و امنیت افغانستان حمایت می‌کند.

رییس مجلس ایران با بیان این‌که گفتگوهای سازنده‌ای در حوزه مشکلات آبی، همکاری‌های اقتصادی و گسترش سایر همکاری‌ها با رییس مجلس سنای افغانستان داشته، تاکید کرد: “امروز بحث صلح پایدار در منطقه مطرح است که جمهوری اسلامی در کنار دولت افغانستان است، از شورایی که در این کشور برای ایجاد صلح در نظر گرفته شده است، حمایت می‌کنیم”.

وی در عین حال تأکید کرده که امریکا به دنبال صلح در افغانستان نه، بلکه به دنبال تحقیر این کشور است.

فضل هادی مسلم یار، رییس مجلس سنای افغانستان نیز در این نشست خبری گفته است: “بحث افغانستان امروز بحث صلح است، ما صلح می‌خواهیم، صلح ضرورت ماست، و از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم که از پالیسی جمهوری اسلامی افغانستان، که صلح در محوریت حکومت و ملت افغانستان است، حمایت کردند”.

توریالی سحر

Share this page to Telegram

Comments