سرنای ساریکایا بازیگر ترکیه

comments 0

0 Views

سرنای ساریکایا متولد اول جولای ۱۹۹۱ در آنکارا – ترکیه است و پدر و مادر او مصطفی و عمران ساریکایا هستند. او تا هفت سالگی به همراه والدینش در آنتالیا زندگی می کرد تا اینکه آنها از هم جدا شدند. پس از ازدواج مجدد پدرش، او به همراه مادرش به استانبول نقل مکان کرد او بعدها تجربه بزرگ شدن بدون پدر را در مصاحبه ای این گونه بیان کرد: “برای یک دختر کوچک، پدر فاکتور مخصوصی در رشد و تکامل اوست. بزرگ شدن بدون پدر تجربه بزرگی است.” در آن زمان وقتی آنها می خواستند تصمیم بگیرند در آنتالیا یا در استانبول زندگی کنند، سرنای به مادرش گفت می خواهد بازیگری را دنبال کند و همین امر باعث شد مادرش زندگی در استانبول را انتخاب کند.

ساریکایا در مکتب Saime Salih Konca در آنتالیا تحصیل کرده گرچه قصد داشت تحصیلاتش را در پوهنتون ادامه دهد ولی هنوز مدرک خود را دریافت نکرده است. در طول دوران کودکی، ساریکایا دوست داشت مدل شود و همچنین با اشتیاق والیبال و بسکتبال بازی می کند. او به تنیس و رقص لاتین نیز علاقمند است. در ۱۵ سالگی در رقابت های زیبایی European Junior که در جمهوری چک برگزار شده بود، شرکت کرد و توانست جایزه ویژه داوران را از آن خود کند.

در سال ۲۰۰۶ پس از دریافت جایزه ویژه داوران در رقابت های زیبایی، نقشی را در فلم “احمق”  Şaşkın  به کارگردانی شاهین الپاسلان به دست آورد و در نقش شخصیتی به نام ایتیر ظاهر شد.

در سال ۲۰۰۸ در یک فلم تبلیغاتی برای تورکسل حضور یافت و سپس در دومین فلم خود “در ساحل” (Plajda) به تهیه کنندگی سینان چتین و به کارگردانی مورات شکر حضور یافت و به گزارش پرشین وی در نقش “آصلی” بازی کرد.

این بازیگر سپس به کمک چتین خود را آماده بازی در اولین نقش اول خود در یک سریال تلویزیونی کرد. این سریال به نام “قصه پری” (Peri Masalı) به کارگردانی جلال چیمن بود و سرنای نقش یک پری به نام تالیا را بازی می کرد. همکاران او در این سریال افرادی نظیر دو بازیگر فقید آیشن گرودا و آلتان گونبای و همچنین شهاپ سیلگان بودند.

در همان سال او در سریال تلویزیونی دیگری به نام “درخت لیمو” (Limon Ağacı) در کنار بازیگر مشهور ترک کان اورگانجی اغلو ظاهر شد، تهیه کننده این فلم باز هم سینان چتین و کارگردان آن دنیز ارگون بود. پس از گذشت ده قسمت از این مجموعه، شخصیت ساراکای به نام “پری” از جریان این داستان حذف شد.

در سال ۲۰۰۸ بازی در سریال تلویزیونی “آدانالی” (Adanalı) را به کارگردانی ادنان گولر آغاز کرد و نقش دختری به نام سوفیا را بازی می کرد که اصلیتی یونانی – ترکی داشت و وی برای داشتن لهجه ترکیبی یونانی – ترکی در این سریال مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

ساریکایا در آوریل سال ۲۰۱۰ در رقابت های زیبایی ملی شرکت کرد و به عنوان دختر شایسته آنکارا به رقابت پرداخت و توانست برنده شود و به دنبال آن صلاحیت آن را پیدا کرد تا در رقابت های جهانی دختر شایسته به عنوان نماینده کشور ترکیه حضور پیدا کند. ولی وی برای دنبال کردن حرفه بازیگری ترجیح داد این فرصت را از دست بدهد و در نتیجه شرکت کننده دیگری به نام گیزم میمیچ جای او را گرفت.

سرنای در فصل دوم سریال آدانالی، از جمع بازیگران آن جدا شده و در عوض بازی در سریال تلویزیونی “عمر گل لاله” (Lale Devri) به کارگردانی مورات دوزگون اوغلو را آغاز کرد. او در این سریال نقش یشیم تاشکیران را داشت و با بازیگرانی همچون تولگاهان ساییشمان و خدیجه اصلان همبازی بود. او در قسمتی از این سریال یک آواز خواند است که توجه زیادی را از سوی تماشاچی ها به خود جلب کرد و پیشنهادات زیادی برای تهیه یک آلبوم نیز دریافت کرد. سارایاکا می گوید او به کمک دوستش از استعداد خوانندگی خود مطلع شد و سعی کرد با آموزش، این استعداد را پرورش دهد.

او در سال ۲۰۱۱ در یک فلم کوتاه به نام “خداحافظ” (Hoşçakal) بازی کرد. در سال ۲۰۱۲ پس از اتمام فصل دوم سریال “عمر گل لاله” تصمیم گرفت سریال را ترک کند ولی به دلیل قرادادش، تا اوایل فصل سوم در این سریال حضور داشت.

 

در ماه می ۲۰۱۳ او فلمبرداری فلم سینمایی (Behzat Ç. Ankara Yanıyor) را آغاز کرد، این فلم برگرفته از یک سریال تلویزیونی بود و وی در این فلم نقش شخصیتی به نام ملیسا را داشت.

در همان سال، سرنای همراه با بازیگر ترک چاعاتای اولوسوی بازی در سریال معروف “جزر و مد” (Medcezir) را آغاز کردند که به گزارش پرشین وی بر اساس یک سریال امریکایی به نام “او. سی” (The O.C) ساخته شده بود. فلمنامه این سریال توسط اجه یورنج نوشته شده و کارگردانی آن را علی بیلگین برعهده داشت. شخصیت ساریکایا در این سریال به نام “میرا بیلیجه” از روی شخصیت سریال اصلی به نام ملیسا کوپر، اقتباس شده است.

در سال ۲۰۱۴ او به عنوان چهره تبلیغاتی برند معروف جین “Mavi” یک قرارداد دوساله امضا کرد و در یکی از فتوشوت های تبلیغاتی این برند در کنار مدل مرد برزیلی فرانسیسکو لاچوسکی عکس گرفته است. برای تبلیغات کالکشن بهار و تابستان این برند در سال ۲۰۱۵ نیز او و کرم بورسین با هم در یک فتوشوت تبلیغاتی حضور داشتند. از آنجا که این دو بازیگر در آن سال با هم رابطه داشتند، قرارداد مشترکشان با این برند، بازخورد خوبی از سوی تماشاچی ها دریافت کرد.

در بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ نیز او نقش شخصیتی به نام دورو را در سریال “فی” بر عهده گرفت که برگرفته از رمانی با همین نام است.

سرنای ساریکایا از سپتامبر سال ۲۰۱۰ تا مارس سال ۲۰۱۲ با بازیگر ترک تولگاهان ساییشمان رابطه عاشقانه داشت. این زوج در سریال “عمرگل لاله” (Lale Devri) با هم همبازی بودند و رابطه آنها دو سال ادامه داشت. جدایی از ساییشمان تا مدتی موجبافسردگی سرنای شد و تا مدتی شایعاتی در مورد رابطه جدید او وجود نداشت. در سال ۲۰۱۳ نام او در کنار نام بازیگر ترکیه ای پامیر پکین نیز دیده می شد.

در اوایل سال ۲۰۱۴ اخباری مبنی بر آشنایی و رابطه عاشقانه او با چاعاتای اولوسوی بازیگر و مدل ترکیه ای پخش شد. اولسوی یکی از همکاران بازیگر او در سریال “جزر و مد” بود و به گفته خبرنگاران آنها در سر فلمبرداری این سریال عاشق هم شده بودند که البته این رابطه تنها تا همان سال دوام داشت و از جدا شدند.

در سال ۲۰۱۵ سرنای ساریکایا رابطه اش را با کرم بورسین آغاز کرد، بازیگری که بسیاری او را برای بازی در نقش کرم در سریال “در انتظار آفتاب” به خاطر دارند. ظاهرا آنها رابطه مستحکمی داشته و تا بیش از ۳ سال و نیم آن را ادامه دادند ولی پس از خواستگاری بورسین و عدم توافق بر سر شرایط ازدواج، ارتباط آنها به هم خورده و دچار اختلاف شدند ظاهرا در حال حاضر سرنای مجرد است و با کسی قرار آشنایی ندارد و یا دست کم رسانه ها هنوز اطلاع ندارند

Share this page to Telegram

Comments