سرمنشی عمومی سازمان ملل: مشکلات افغان ها را به گوش جهانیان می رسانم

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل : آقای انتونیو گوترس منشی عمومی سازمان ملل در جریان یک سفر یک روزه‎ خویش به کابل و دیدار با مقام‎های افغان وعده سپرد تا نگرانی های آنان را به شورای امنیت سازمان ملل برساند.
منشی عمومی سازمان ملل متحد پس از دیدار با محمد اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه گفته است که نگرانی‎های تان را با اعضای شورای امنیت در میان می گذارم.
گفته میشود پس از ابراز نگرانی‎ مقامات حکومت وحدت ملی افغانستان، هفته آینده در شورای امنیت سازمان ملل متحد روی چالش های موجود در این کشور بحث شود.
آقای گوترس گفت:«سازمان ملل متحد برای حل مشکلات جاری در افغانستان از تلاش‎های صلح به رهبری افغان‎ها حمایت همه جانبه می ‎کند».
وی همچنان در یک نشست خبری در کابل اظهار داشت : « در اولین قدم و همین که به مقر سازمان ملل برسم در مورد سفرم به کابل و نتایج مثبت آن به شورای امنیت گزارش می دهم و نگرانی‎های آقای رئیس جمهورغنی و آقای عبدالله رئیس اجرائیه حکومت افغانستان را با شورای امنیت شریک می سازم».
گفتنی است که سرمنشی سازمان ملل دیروز (24جوزا) به کابل رسید و پس از بازدید از یک کمپ بیجا شده گان داخلی در شرق کابل با مقامات بلند رتبه افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرد.
سفر گوترس در حالی صورت می گیرد که افغانستان در این اواخر از ناامنی های روز افزون رنج می برد و این سفر امید ها را برای آمدن امنیت و ثبات دراین کشور تقویت می بخشد.
عبید رادپور- کابل

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *