سبزی پلو با ماهی

comments 0

0 Views

بخش خدمات آشپزی سایت:

مواد لازم :

برنج – دو گیلاس

ماهی – دو دانه

پالک – نیم دسته

پیاز – یکدانه بزرگ

سیر – دو دندانه

گشنیز – نیم دسته

ساقه نوشپیاز – ۷دانه

نمک – به قدر ضرورت

زردچوبه – به قدر ضرورت

پودر زنجبیل – به قدر ضرورت

مرچ سرخ – به قدر ضرورت

آب لیمو – ۶ قاشق غذا خوری

آرد ترمیده – ۴ قاشق غذا خوری

روغن – به قدر ضرورت

طرز  تهیه:

در قدم نخست ماهی را گرفته یکدانه اش را توته میکنیم و یکدانه دیگرش را سالم میگذاریم حالا پیاز را از تراشک کشیده تنها آبش را گرفته در یک ظرف می اندازیم بعداز آن نمک- زرد چوبه – پودر زنجبیل –مرچ سرخ و آب لیمو را با پیاز ها مخلوط کرده ماهی ها را در آن برای یک ساعت اخته میکنیم .

حالا سبزی پالک – گشنیز- ساقه نوشپیاز و سیر را مکسر یا هم در ماشین سلاته ریزه میکنیم بعد از آن یک دیگ را بالای آتش گذاشته و به مقدار کم روغن ریخته  و مواد خود را برای ۴ دقیقه سرخ میکنیم بعداز این برنج را که یک ساعت  در نم (تر کرده)  مانده بودیم گرفته برای ۱۰ دقیقه در آب جوش میدهیم بعد از ۱۰ دقیقه برنج را صاف کرده در دیگ کمی روغن می اندازیم و با مواد خود(سبزی – گشنیز – ساقه نوشپیاز و سیر) لا به لا (یک لایه برنج یک لایه مواد ) مخلوط میکنیم و برای ۱۵ دقیقه در دم میگذاریم.

تا برنج دم میگیرد ما ماهی را که در مواد اخته کرده بودیم بعداز یک ساعت از مواد بیرون کشیده در یک ظرف آرد- نمک-زرد چوبه را مخلوط میکنیم و ماهی را در این مواد می زنیم (ماهی را در مواد غطه میکنیم) یاد تان باشد ماهی که سالم است داخل شکم ماهی را آرد نمیزنیم تنها پشت و رویش را با مواد میپوشانیم (غطه).

حالا یک دیگ هموار را گرفته کمی روغن می اندازیم و بالای آتش نورمال گذاشته ماهی را در آن میگذاریم و سرپوش دیک را برای ۵الی ۸ دقیقه بسته میکنیم تا ماهی ها هم سرخ شوند هم تفت ببینند بعداز ۵ یا ۸ دقیقه ماهی ها را روی گردان کرده بازهم برای ۵الی ۸ دقیقه میگذاریم.

حالا برنج و ماهی ما آماده است ما کمی برنج را گرفته در شکم ماهی جابجا میکنیم ویا هم میتوانید که تکه های خورد ماهی را با  برنج جداگانه نوش جان کنید.

نوت: وقتیکه برنج در نم میگذارید به قدر ضرورت نمک هم بریزید .

مریأ احمدزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *