سازمان های جهانی از طرزالعمل اداره هوانوردی ملکی افغانستان حمایت کردند

comments 0

9 Views

هندوکش _ امریکا: اداره هوانوردی ملکی افغانستان، دیروز گذشته سه‌شنبه، ۲۷ قوس طرزالعملی را به منظور کاهش تهدیدات و خطرهای طبیعی در این کشور، در نشستی به میزبانی بانک جهانی در مقر این بانک در واشنگتن دی سی مطرح کرد.
محمود شاه حبیبی، رئیس عمومی ادراه هوانوردی ملکی کشور در سخنانی در این بحث گفته که با در نظرداشت تحلیل حوادث طبیعی، خشکسالی، تغییرات اقلیمی، آفات و دیگر تهدیدات در افغانستان، تمرکز به این طرزالعمل به عنوان نقشه راه، تقویت سیستم هایدرومیت و سیستم هشدار قبلی مهم و حایز اهمیت است.
به گفتۀ وی، دولت افغانستان به عملی شدن این طرزالعمل نیز متعهد است.
آقای حبیبی افزود، ه افغانستان به خاطر تهیه و تطبیق این طرزالعمل دو هدف مهم داشته؛ که نخستین آن هماهنگی داخلی و دوم، ایجاد روابط با جامعه جهانی بود که هر دو به دست آمده است.
در این بحث، نمایندگان بخش‌های مختلف بانک جهانی، اتحادیه اروپا، ﺳﺎزﻣﺎن تسهیلات جهانی برای کاهش بلایای طبیعی، سازمان جهانی هواشناسی و دیگر نهادهای بین‌المللی با ارزیابی چگونگی و اهمیت داخلی، منطقه‌ای و جهانی این طرزالعمل حکومت افغانستان، حمایت خود را در بخش تخنیکی و مالی این طرزالعمل ابراز داشتند.
قرار است این طرزالعمل کاهش تهدیدات و خطرها در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت و در سه مرحله (دو، چهار و هفت ساله) عملی گردد.
فکور نعیمی

Share this page to Telegram

Comments