سازمان صحت (بهداشت) جهانی نسبت به بیماری های جدید “وبا” در یمن هشدار میدهد

comments 0

0 Views

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری هندوکش  به نقل از رویترز، در حالی که حملات ائتلاف محاصره یمن شده و در بسیاری ازشفا خانه ها برق و مواد سوخت مورد نیاز وجود ندارد  و همچنان  امکان ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای غیرنظامیان به خصوص کودکانی که از گرسنگی رنج می‌برند، وجود ندارد، سازمان صحت  جهانی نسبت به خطر شیوع موج جدیدی از بیماری وبا هشدار داده است.

دکتر “نویو زاگاریا” نماینده سازمان صحت بین الملل در یمن در سخنانی تاکید کرد: بیش از 16 درصد کودکان یمنی زیر 5 سال از سوء تغذیه رنج می‌برند. 5.2 درصد کودکان یمنی با شرایط بسیار خطرناکی روبرو هستند و زندگی آنها به خطر افتاده و این مشکل روز به روز بیشتر می شود.

حدود 960 هزار یمنی مظنون به ابتلا به بیماری وبا هستند و تاکنون 2219 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند. این بیماری از آوریل امسال همه گیر شده است. کودکان حدود یک سوم مبتلایان به این بیماری را تشکیل می دهند.

زاگاریا در ادامه گفت :بدتر شدن اوضاع اقتصادی و عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم موجب تشدید بحران انسانی در یمن شده است.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی در حال همکاری با مقام‌های محلی در یمن است تا مناطق پرخطر ناشی از همه‌گیرشدن بیماری وبا را شناسایی کند. یک کشتی حامل 35 تن تجهیزات داکتری و دارویی که هفته‌ها در بندر حدیده منتظر تخلیه محموله بود، به سوی عدن تغییر مسیر داده است.

این مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی گفت: ما منتظریم و امیدواریم که شرایط محاصره هر چه زودتر حل و فصل شود ، تا بتوانیم جان شهر وندان ملکی یمن را از مرض کشنده اوبا نجات دهیم .

عبید راد پور

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *