سؤ استفاده جهادگرایان خود خوانده از اسلام / توفیق عظیمی

comments 0

1 Views

دین مقدس اسلام یک دین پاک، با اعتدال و انسان ساز است. افراط و تفریط را نمی پذیرد، از جمله یازده ادیان که در روی زمین وجود دارد، دین مقدس اسلام پیروان زیادی دارد که بیانگر دوستی، عطوفت، ترحم و مقانیت این دین پاک می باشد.

در دین مقدس اسلام ظلم، تجاوز، قتل، سرقت، اختطاف، غضب اموال دیگران و ریختن خون انسان مسلمان حرام است و جا ندارد و در حقیقت این عمل ناروا و نامشروع محاربه با خدا (ج) و رسول وی می باشد.

چنانچه الله ذالجلال در سوره مائده، آیه ۳۳ پاره ششم ارشاد می فرمایه که ترجمه اش چنین است؛ به تحقیق جز این نیست که سران آنانیکه محاربه می کنند با الله (ج) و رسول او و کوشش می کنند در زمین فساد را باید قتل شوند و بدار اویخته شوند و یا دست و پای آنان قطع کرده شود و یا تبعید گردند از زمین و این عمل رسوایی است برای ایشان در دنیا و در آخرت برای ایشان عذاب بزرگ است.

همچنان الله ج پیرامون قتل ناحق در سوره نساء آیه ۹۳، پاره پنجم ارشاد می فرماید که ترجمه آن چنین است که کسی که یک مومن را به قصد به ناحق به قتل می رساند پس جزای او جهنم بوده و همیشه در آن می ماند و بالای ان غضب و لعنت بوده و برای آن عذاب بزرگ آماده کرده شده است.

این آیات مبارکه و سایر آیات کلام الله مجید قتل و کشتار بیرحمانه مسلمانان را شدیداً تقبیح نموده و مورد نکوهش بزرگ قرار می دهد.

همچنان حضرت پیامبر بزرگوار اسلام در پرتو روشنایی ایات قرآن و سخنان گوهر شار خویش با حمایت از آبرو و حیثیت و حفاظت اموال مسلمانان ارشاد می فرماید که برای مسلمان حرام است که خون مسلمانان را به ناحق بریزاند و مال آنان را به تاراج بکشاند و آبرو و حیثیت برادر خود را بریزاند: پس این مفهوم این حدیث پیامبر بزرگی برای تمام جهان بشریت می باشد.

گروه های تروریستی و دشمنان مردم مسلمان و مظلوم افغانستان با استفاده از نام اسلام و جهاد بار دیگر شهر کابل و نواحی مختلف ان را با انفجارات، و بقیه ماین های مقناطیسی(چسپکی) و راکت پراگنی های بی هدف مورد حمله قرار دادند که به اثر آن ده ها هموطنان ملکی و بی گناه ما شهید، معیوب، معلول و زخمی گردیدند و ده ها خانه به محلات مسکونی هموطنان بی گناه ما تخریب گردید.

گروه های تروریستی باید بدانند که با انجام اعمال ناروا، ضد انسانی، ضداسلامی و ضد اخلاقی و جفای بزرگی که در حق ملت مسلمان و مستصعف افغانستان مرتکب می شوند، مورد خشم و غضب خداوند بزرگ قرار گرفته و در آخرت جهنم و عذاب بزرگ برای آنان خواهد بود.

Share this page to Telegram

Comments