زردی تخم مرغ چه خواصی دارد؟

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت –

تخم مرغ حاوی انواع مواد مغذی مهم و حیاتی است که اکثر افراد آن را در برنامه غذایی خود دارند و مرتب مصرف می کنند. البته میزان مصرف تخم مرغ در افراد متغیر است.

زردی تخم مرغ، یکی از معدود خوراکی هایی است که بدون تغییر دادن میزان گرمی، سردی، تری یا خشکی بدن، در صورت هضم کامل در فرد سالم، می تواند به خونی معتدل و مفید تبدیل شود البته به شرطی که زرده آن بیش از حد حرارت نبیند و سخت نشود.

زردی تخم مرغ نیم پحته  یا عسلی غذای لطیفی به شمار می رود بدین معنی که در فرد سالم دارای مزاج معتدل، هضم آن دشوار نیست، ماده مغذی آن به سرعت در بدن توزیع می شود، خون معتدلی از آن تولید می گردد، فضولات اندکی از آن در بدن بر جای می ماند.

زردی تخم مرغ نیم پخته  از بهترین خوراکی ها برای نیرو بخشیدن به سیستم عصبی مرکزی و دستگاه گردش خون (قلب و شریان ها) است.

کسانی که مدام در حال کار با کمپیو تر هستند می توانند از این خوراکی ساده و نیروبخش بهره مند شوند تا به تدریج دچار ضعف سیستم عصبی و خستگی و فرسودگی آن نشوند یا دست کم روند آن را کندتر کنند.

زردی و سفیدی تخم مرغ هر کدام 13 نوع مواد معدنی دارند. این مواد معدنی عبارتند از کلسیم، منیزیم، آهن، پتاسیم، سدیم و سلنیوم میباشند .

گرچه، هم سفیدی و هم زردی تخم مرغ حاوی این مواد معدنی هستند،اما باید گفت که فواید زردی تخم مرغ ویژه است و دارای بیشترین مقدار مواد مختلف معدنی است.

زردی تخم مرغ و چهار مغز خاصیت ضد عفونی کننده دارد و برای درمان و مقابله با عفونت های بدن موثر است.

برای افرادی که رژیم سبزیجات دارند تخم مرغ از منابع اصلی پروتئین محسوب می شود چرا که این افراد در رژیم غذایی شان نباید گوشت مصرف کنند.

۹۰ درصد از کلسیم تخم مرغ در زرده است؛ 93 درصد از محتوای آهن آن در زرده است و تنها 7 درصد آن در سفیده است.

خواص و تاثیرات زردی تخم مرغ

تخم مرغ دارای سه قسمت جداگانه؛ پوست، سفیدی و زردی است. زردی تخم مرغ قسمتی از تخم مرغ است که رویان در حال رشد را تغذیه می کند. به عنوان یک غذا، زردی منبع عمده ای از ویتامین ها و مواد معدنی است. ترکیبات زردی حاوی چربی و کلسترول و در حدود یک پنجم پروتئین است.

ارزش غذایی زردی تخم مرغ

ارزش غذایی و پروتئینی زردی تخم مرغ ، که در رده بهترین پروتئین های مواد غذایی قرار دارد ، حدودا 7/93 درصد است که این میزان با توجه به دیگر مواد غذایی بالا بوده و در اولین رده قرار می گیرد.

زردی تخم مرغ حاوی ویتامین های بیشتر و مقادیر بالاتری از این ویتامین ها نسبت به سفیدی تخم مرغ است. هر زردی تخم مرغ حاوی هفت ویتامین B6 ، B، B-12 ،A ،D ،E و K است. مقدار پروتین موجود در هر زردی 2٫7 گرم است.

صحتمندی شما آرزوی ماست

Share this page to Telegram

Comments